AsayişGündemManşet

HIRSIZLARDAN İLLALLAH DEDİ…

Bodrum’da geçtiğimiz yıllarda 3 kez hırsızlık olayı yaşanan işletmede, yine bir hırsızlık girişimi yaşandı.

Cevat Şakir Mahallesi’nde hizmet veren, Bahtiyar Türksever’in işlettiği Gürkan Klima ve Elektrik adlı işletme, geçtiğimiz yıllarda 3 kez hırsızlık olayı ile karşı karşıya kalmıştı. Aynı işletmede yine bir hırsızlık girişimi yaşandı. 2 klima dış ünitesini çalmaya çalışan şahıslar, çevredeki vatandaşların durumu fark etmeleri üzerine üniteler ve arabayı bırakıp kaçtılar.

Güvenlik kameralarına yansıyan olayda işletmenin bulunduğu yere kimliği belirsiz 2 şahıs geliyor. Şahıslardan birisi caddenin üst kısmında gözcülük yaparken diğeri de deponun yanındaki klima dış ünitelerini el arabasına yüklüyor.  Arabaya yükleyip birkaç metre ilerleyen hırsız, daha sonra üniteleri el arabasında düşürüyor.

O esnada caddeden geçen araçları umursamadan üniteleri tekrar el arabasına yükleyip tekrar yola devam ediyor. O esnada durumu fark eden mahalle sakinleri, balkona çıkınca 2 şahıs üniteler ve el arabasını bırakıp uzaklaşıyor.

Bahtiyar Türksever, 6 aylık periyotlarla düzenli bir şekilde hırsızlık olayı ile karşılaştıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Artık alıştık. Komşularımız sağ olsun olayı fark etmişler bize ve güvenlik güçlerine bildirdiler. Güvenlik güçleri ile birlikte olay yerine geldiğimizde klimalarımızı gördük. Sağ olsunlar bize bir de el arabası bırakmışlar. Yani ava giderken avlanmışlar. Bu hırsızlık olaylarının son bulmasını istiyoruz. Biz, elimizden gelen güvenlik tedbirlerini alıyoruz fakat hırsızlar daha tecrübeli. Her seferinde başka bir yoldan dükkanımızı soymak için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.”

Polis ekipleri 2 şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu