GündemKültür SanatManşet

7. SANAT ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde, 19 Kasım’da başlayan 7. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı 22 Kasım Cuma akşamı yapılacak olan Kapanış Sergisi ile son bulacak.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde, 19 Kasım’da başlayan 7. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı 22 Kasım Cuma akşamı yapılacak olan Kapanış Sergisi ile son bulacak.

Kurulduğu 1996 yılından bu yana, engellilerin kendi vücut ve zihin yapıları ile bağımsız yaşayabilmeleri için özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri verip, mekanları ve toplumu da örgütlemeye çalışan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünü her zaman önemsemiştir. 19-22 Kasım, 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 7. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayında sanatçılarımız, çocuklarımız, aileleri ve gönüllülerimiz ile hep birlikte, Bodrumlular olarak yakaladığımız bu motivasyonu, yüksek enerjimizi ve içimizdeki iyilik ve güzellikleri çamur, cam, mozaik, kâğıt ve kumaşa nakşedeceğiz. Üretilen eserlerin her biri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ailesi etrafında yaşatılmakta olan iyilik ve birlik duygularının ifadesi olacak.
Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği ile gerçekleştirmekte olduğumuz 7. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı, engelli bireyleri ve sanata gönül verenleri bira arda toplayarak, seramik, mozaik, cam füzyon, baskı ve tekstil sanatının iyileştirici ve yaratıcı gücünü vurgulamak amacındadır.

Sanatçılarımızın ve akademisyenlerimizin çalıştay süresi boyunca farklı çalışmalar geliştirmesi için seramik sıraltı boyama teknikleri, mozaik duvar panoları, tekstil ürünler üzerine linolyum baskı tekniği, cam füzyon ürünler üretimi ile engelli bireylerin ve sanatseverlerin vizyonlarının genişletilmesi, farklı ve özel tekniklerin uygulamalı bir şekilde öğretilmesi sağlanacaktır.

Adı sanat ile anılan Bodrum’a yakışır etkinlik olmayı başaran ve 7.sini düzenlemekte olduğumuz Çalıştayımızda Bodrum’un yerel sanatçılarıyla birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden çok değerli profesör, doçent ve öğretim görevlileri yer alacaktır.
Çalıştay sonucunda ortaya çıkan eserler 22 Kasım Cuma günü saat 17:30’da Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyemizde açılacak sergi ile Bodrumlu sanatseverlerle buluşacaktır.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu