GündemManşetSpor

BİTEZ SAHİLİNE SPOR KOMPLEKSİ GELİYOR

Tenis kortları, basketbol sahası, halı saha ve su sporları imkanları sunan Bitez Spor Tesisleri’nde çalışmalar başladı.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Belediye Meclis üyesi Ayşen Kılıç Bozan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, bugün Bitez Dolgu Alanı’ndaki Bitez Spor Tesisleri’nde Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

8,5 dönüm alanda ihaleyi alan Aymina İnşaat tarafından yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler veren Ömer Özmen, çalışmaların Aralık ayı sonunda tamamlanıp tesisin faaliyete geçeceğini söyledi. Özmen şöyle konuştu:

“Buradaki alanın yaklaşık 8,5 dönümü Gençlik Spor’a tahsis edilmiş durumda. Bakım onarım ihalesi yapıldı, firmamız çalışıyor. Bu alanda 2 tane tenis kortu, halı sahamız ve basketbol sahamız var. Ayrıca burada Era Yelken Kulübü’nün kullandığı yelken ve su sporları ile ilgili bölümümüz de mevcut. Şu anda bakım ve onarımı yapılan alan 8,5 dönüm. Aralık sonuna kadar bu bakım ve onarım bitecek. Tesisler hem ihtiyaca göre yenilenmiş olacak hem de koruma altına alınmış olacak. Zaten şu haliyle bile faaliyet gösteriyor. Halı sahamızda öğrencilerimize ücretsiz eğitim ve yetenek tarama yapılıyor. Fakat bizim burada ana olarak düşündüğümüz motorsuz su sporları ile ilgili 12 ay faaliyet gösteren bir tesis haline dönüştürmek. İlave 5,5 dönüm daha alan var. Oranın plaj olan bölümünü mevcut halini koruyup plaj voleybolu, plaj futbolu düşünüyoruz. Bu bölümle ilgili bakanlıkla da yazışmalarımız devam ediyor. O çalışmalar da ilerledikçe bilgi vereceğiz.”

Tesisleri hem ulusal hem de uluslar arası yelken yarışları düzenleyebilecek bir hale getireceklerini dile getiren Özmen, “Zaten Bitez Koyumuz bu tip etkinlikler için Yarımada’da en uygun bölge. Hem güvenlik açısında hem de parkur açısından. Böyle bir yeri zaman içinde uluslar arası düzeye getirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Bodrum İlçe Spor Müdürlüğü’nün de tesislere taşınacağı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüteceği sportif faaliyetlerin ücretsiz olacağı ifade edildi. Halı sahada ayrıca çim hokeyinin de yapılacağı bildirildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu