REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

“GELECEĞE NEFESE” VERDİLER…

bodrum time
“GELECEĞE NEFESE” VERDİLER…
578
13 Kasım 2019 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın işbirliği ile Türkiye Geneli 81 ilde 11 Kasım’da 11 Milyonu aşkın fidanın toprağa dikilmesi kapsamında fidan ekimi etkinlikleri düzenlendi.

Bodrum Orman İşletme Şefliği ve Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinasyonuyla 300 fidanın toprakla buluşturulması sağlandı. 300 adet fidan Bodrum Adliyesi Bahçesinde Bodrumda ikamet eden vatandaşlara, adliye personeline, avukatlara, polislere ve görevli gazetecilere dağıtımı yapıldı. Fidan dikim işlemlerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ de hakkında mahkemelerce kamu yararına çalıştırılma kararı verilmiş olan 25 yükümlü ile katıldı. Dağıtımı yapılan fidanlar 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11:11 ‘de gerçekleşen “GELECEĞE NEFES VER” seferberliğine dikkat çekilerek toplumda Toplumsal Çevre Duyarlılığı kapsamında farkındalık oluşturuldu. Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün de çalışmalarıyla bu duyarlılığa katkı sağlanmaya çalışılarak gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakılabilmesi için gayret gösterildi.

Bodrum Adliyesinde gerçekleşen etkinliğe Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü ARSLAN, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Haşan Boran BOZDOĞAN, Bodrum İdari İşler Cumhuriyet Savcısı Ufuk İMREN ) Bodrum Denetimli Serbestlik Müdüresi Ruhşen DOĞAN, Bodrum Adliyesi  Personeli, Denetimli Serbestlikte Kamu Yükümlülüğünü yerine getiren 25 yükümlü ve vatandaşların katılımı ile “GELECEĞE NEFES ” sloganıyla Tüm ülke genelinde yapılan etkinliğe katılmışlardır.

Bodrum Cumhuriyet Savcısı Şükrü ARSLAN kamuoyuna yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatıyla, Tarım Orman Bakanlığının işbirliği ile ağaç dikme seferberliğini yapıldığını, ağaçlandırmanın gelecek nesillere daha yaşanılabilir temiz bir çevre bırakma noktasında son derece önemli olduğunu, toplumsal farkındalık düzeyinin artırılmasının bu kapsamda önemli olduğu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak daha önce de ağaç dikim işlemlerini gerçekleştirdiklerini, seferberlik kapsamında yapılan bu etkinliğin bir dünya rekoru olacağını ve bu durumun toplumsal farkındalığı artırma adına çok önemli olduğunu, bundan sonra da her yıl Bodrum Adliyesi olarak ağaç dikimi seferberliklerine büyük bir mutlulukla ve geleceğe yaşanılabilir bir çevre bırakma adına görev bilinciyle katılacaklarını belirtmiştir.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT