ÇevreGündemManşet

SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Bodrum’da akşam saatlerinde yağan yağmurda tıkanan yağmur giderleri ve mazgallar su taşkınlarına neden oldu.

Meteoroloji’nin sağanak yağış uyarısı yaptığı Muğla’da sağanak yağış etkili oldu. Bodrum’da akşam saatlerinde 2 saat boyunca aralıklarla etkili olan yağan sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su taşkınları yaşandı.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi Hastane Kavşağı ile Lise Kavşağı arasındaki mazgallar tıkanınca cadde göle döndü. Su seviyesi iyice yükselince araçlar, ilerlemekte güçlük çekti. Belediye ekiplerince tıkanan mazgallarda açma çalışması yapıldı.

Şiddetli yağışta Üçkuyular Caddesi üzerindeki motosikletler metrelerce sürüklendi. Dere Sokak’ta yine bilindik manzaralar yaşandı. Cadde üzerindeki işletmeleri su basarken, cadde üzerindeki asfaltın kabardığı görüldü.

Yağışla birlikte Cevat Şakir Caddesi üzerindeki balıkçıları da sel suları bastı. Esnaf, su basan dükkanlarında temizlik çalışması yaptı. Sağanak yağış, Cumhuriyet Mahallesi, Gümbet Mahallesi ve Torba Mahallesi’nde de cadde ve sokakları göle çevirdi.

Gerence Sokak’tan gelen sel suları, çöp konteynerlerini limana kadar sürükledi. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde taşan rögarlardan etrafa foseptik kokuları yayıldı. Bodrum Belediye Meydanı da sel suları ile birlikte göle döndü.

Bodrum’un bir çok noktasında yağışla birlikte taş, toprak ve kaya parçaları yollara inerek trafik akışını olumsuz yönde etkiledi.

Polis, zabıta, itfaiye, arama kurtarma ekipleri, yaşanan olumsuzları gidermek için saatlerce uğraş verdi.

İlçede yağışın öğle saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu