ÇevreGündemManşet

15. DÜNYA KONGRESİ BAŞLADI

Bodrum’un Türkiye’den tek üyesi olduğu Dünyanın En Güzel Koyları Birliğinin 15. Dünya Kongresi Japonya’nın Toyama kentinde başladı.

25 Ülkeden 45 üyenin 180’e yakın delegesinin katıldığı kongrenin bu seneki ana teması Küresel ısınma oldu. Birliğin eski başkanı ve dönem genel sekreteri Bodrum temsilcisi Turizmci Galip Gür “ Bu sene küresel ısınmanın tamda canlı örneğini Japonya’da Tayfun felaketini bizzat yaşayarak gördük. Bu sorunun sadece bir bölgeyi değil tüm Dünyayı etkilediğini artık kabul etmemiz gerekir. Sonuçta gözbebeği koylarımızda bu sorundan etkileniyor. Bu sorunu bu kongrede masaya yatırdık ve biz birlik olarak ne yapabiliriz bu 4 gün boyunca tartışacağız. “ dedi.

Genel kurulda ise Bodrum Belediyesi tarafından hazırlatılan tanıtım filmi gösterildi ve büyük beğeni kazandı. 20.Ekim günü sona erecek olan toplantı sonunda Toyama deklarasyonu hazırlanıp üyelere dağıtılacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu