ÇevreGündemHayatManşet

7.BALIK AVI FESTİVALİ TAMAMLANDI

Bodrum’da düzenlenen 7. Geleneksel Balık Avı Festivali’nde, denize 25 bin levrek yavrusu salındı. 

Bodrum Yarımadası Yalıkavak Sportif ve Amatör Balık Avcıları Derneği (BORABDER) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 7. Geleneksel Balık Avı Festivali, 5-6 Ekim tarihlerinde Yalıkavak Mahallesi’nde gerçekleştirildi. 

5 Ekim Cumartesi etkinliğin ilk gününde gönüllü dalgıçlar ve Bodrum Belediyesi bünyesindeki dalgıçlar deniz dibi temizliği yaptı. 

2’inci gün 6 Ekim Pazar ise balık avı yarışması ve ödül töreni, folklor gösterileri, müzik dinletileri etkinlikleri gerçekleştirildi. Balık avı yarışmasında dereceye girenlere Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın katılımıyla ödülleri verildi. Balık avı yarışmasına Bodrum Sağlık Vakfı öğrencileri de katıldı. 

Balık avı yarışması ödül töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Yılmaz, “Bu yarışmada kazananlar var ama benim işim vardı katılamadım, ondan kazandılar. Yoksa ben katılsam kazanmaları zordu” diyerek esprili bir şekilde başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yine güzel bir etkinlikte birlikteyiz. Bugün herkesin de gördüğü gibi bu güzel festival ilçemize, Yalıkavakımıza gerçekten renk kattı. Folklor ekibimiz de güzel gösteri yaptılar. Sportif, amatör balıkçılık benim de çok sevdiğim, dinlenebileceğiniz, güzel vakit geçirebileceğiniz ailecek gerçekleştirebileceğiniz güzel bir etkinlik. Aynı zamanda doğanın içerisinde, doğayı korumaya yönelik mesajların da verilebileceği güzel bir etkinlik. Bu festival artık bir tarafıyla sosyal bir proje gibi gelişiyor. Engellerini aşan kardeşlerimiz de balık tuttular. Bu güzel tutkuyu birlikte yaşadılar. Ben bu açıdan da derneğimizi tebrik ediyorum, kendilerine teşekkür ediyorum.”

Etkinlikte kamyonun üzerindeki tanklara konulan 25 bin levrek yavrusu denize salındı. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve dernek yetkilileri de kova ile denize levrek yavrusu bıraktı. 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu