REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

ARAS: “BİZ BODRUM’A YANLIŞ YAPMAYACAĞIZ”

bodrum time
ARAS: “BİZ BODRUM’A YANLIŞ YAPMAYACAĞIZ”
271
04 Ekim 2019 - 6:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bodrum Belediyesi’nin Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı 3 Ekim 2019 Perşembe günü saat 14:00’de Konacık’taki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıda Bodrum Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Planı oy çokluğu ile kabul edildi. 10 yaşındaki Bodrumlu öğrenci Sevinç Su Karlıova, Belediye’de bir Çocuk Masası kurulması için topladığı 500 imzayı göstererek, bu konuda destek istedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın açılış konuşması ile başlayan meclis toplantısına siyasi partilerin ilçe başkanları, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Bodrum Belediyesi’nin 6 aylık icraatlarını ve hayata geçirilen projeleri özetleyen Başkan Aras, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uyum içinde çalıştıklarını belirterek önümüzdeki günlerde başlayacak altyapı yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Dere yataklarının temizlendiğini, atık su arıtma tesisi ile ilgili kazmanın ise 1 Kasım’dan önce vurulacağını anlatan Aras, yağmur mevsiminde Bodrum’da hayatı tehdit eden dere taşkınlarını önlemek ve dere ıslahını gerçekleştirmek için Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 2 milyon TL kaynak aldıklarını söyledi. DSİ’nin sel kapanı yapımına da başlayacağını belirten Aras, acil olarak Bitez Atatürk Bulvarı’ndan başlayacaklarını ifade etti. Aras, “MUSKİ ile 2 milyon 600 bin liralık bir yatırımla dereyi tahliye edeceğiz. Çocuklarımızın hayatını tehlikeye atamayız. Bu konuda Hükümetimize de baskı yapıyoruz. Bodrum’un gündeminden sel sorunu kalkmak zorunda” dedi.

Başkan Aras’ın bir diğer müjdesi de Karaova Günlük Süt oldu. Aras, Karaova markasıyla şişelenen günlük sütün 14 Ekim’den itibaren belediye tesislerinde, önümüzdeki aylarda da tanzim satış mağazalarında satışa sunulacağını kaydetti. Başkan Aras, Belediye’nin bir diğer hizmetinin de sokak hayvanlarına acil sağlık hizmeti sunmak amacıyla oluşturulan Pet Ambulansı olduğunu belirtti.

Bodrum Belediyesi’nin çöp ve atık toplama sisteminin de modernizasyona kavuşturulduğunu söyleyen Ahmet Aras, “Yeni nesil konteynerleri yerleştirmeye Konacık’tan başladık. Çip yerleştirdiğimiz konteynerleri takip sistemimizle izleyeceğiz. Yakıttan, personelden tasarruf edeceğiz” diye konuştu.

Ekim ayı olağan meclis toplantısında Bodrum Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Planı da oylamaya sunuldu. 120 sayfalık bir manifestonun tüm Bodrum halkının ve sivil toplum kuruluşlarının katkısı ve doğrudan katılımı ile hazırlandığını belirten Başkan Aras, “Bodrum’un en önemli konusu, stratejik planlamaydı. Biz bunu çok kısa bir sürede kamuoyunun görüşüne açarak hazırladık. Her birimizin bu planda gücü ve emeği var ”dedi.

ARAS: “BİZ BODRUM’A YANLIŞ YAPMAYACAĞIZ”

Bodrum’un yaşadığı altyapı sorunlarının büyük ölçüde kaçak yapılaşma ve hormonlu büyümeden kaynaklandığını anlatan Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kaçak yapı konusu çok önemli. Bize sorun olarak gelecek. Maalesef alt yapı sorunları bunun için yaşadık. Mızrak çuvala sığmayınca buraya tepki geldi ve Çevre Şehircilik Bakanı Bodrum’a gelerek incelemelerde bulundu. Bundan sonra Bodrum’un yüz karası olan yapılarda değişim yaşanacak. Bundan sonra Bodrum’da biz yanlış yapmazsak yanlış olmaz. Biz de Bodrum’a yanlış yapmayacağız. Bodrum’un talan edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Ocak 2020’ye kadar Bodrum’daki kaçak yapılarla ilgili bir yıkım programı belirledik. Bundan sonra turizm tesis alanlarında kat irtifakı kullanılamayacak. Bu da istismar konusu oluyor, bize sıkıntı yaşatıyor. Turizm için tahsis alıp, konut yapıyor. Dolayısıyla oraya Belediye donatıları gitmiyor. Yol da yetmiyor, su da yetmiyor. Bu tür projelere izin vermeyeceğiz. Bu konuda yapı denetim firmalarına da büyük iş düşüyor.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülerek oylamasına geçildi.  Bodrum’da sık sık patlayan DSİ’nin içme suyu isale hatların Meclis gündemine alınarak tartışılması ile ilgili önerge oy birliğiyle kabul edildi.  Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından vatandaşların dilek, talep ve sorularına geçildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT