ÇevreGündemManşet

EKİPLERİN HIZLI MÜDAHALESİ YANGININ BÜYÜMESİNİ ÖNLEDİ

Bodrum Gökpınar ile Milas Demirciler arasındaki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alınırken yaklaşık 2,5 hektar orman alanı kül oldu.

Bodrum’un Gökpınar Mahallesi ile Milas’ın Demirciler Mahallesi arasındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı. Çam ağaçlarını etkisi altına alan alevler, rüzgarla birlikte geniş bir alana yayıldı. Yangın yerine Bodrum ve Milas’tan itfaiye ve orman ekipleri sevk edildi.

Ekipler yangına 17 arazöz, 3 ilk müdahale aracı, 7 su tankeri, 3 pikap, 3 dozer, 3 trayler ve 100’ü aşkın personelle alevlere müdahale etti. Yangının çıktığı yerin yamaç bir alan olması nedeniyle ekipler, müdahale etmeden zaman zaman zorluk yaşadı.

7 helikopter de havadan yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Gökpınar, Demirciler ve Balcılar mahalelleri sakinleri söndürme çalışmalarını yakından takip etti.

Bodrum’un Gökpınar Mahallesi sakinlerinden Ali İhsan Asar, “Yolun kenarında çıkmış. Rüzgarla birlikte tepeyi aştı.”dedi.

Yangın ekiplerin yoğun müdahalesi sonucu 2 saat sonra kontrol altına alınırken bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

Yangının çıkış sebebinin araştırıldığı bildirildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu