EkonomiGündemManşetTurizm

BODRUM’DA SARI YAZ SEZONU BAŞLADI…

Bodrum’da “Sarı Yaz Sezonu” olarak nitelendirilen Eylül-Ekim ayları turizm sezonunda hareketlilik devam ediyor.

Yabancı turistlerin yoğunlukta olduğu ve hala birçok otelin yüzde 100 dolu olduğu bugünlerde yerli turistlerinde neredeyse yüzde 50’lere varan indirimlerden faydalanmaları için en uygun tatil zamanı

Konu hakkında BODER Genel Sekreteri Orhan Kavala yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bodrum deyince, Bodrum’un en güzel aylarından bir tanesi Eylül ayıdır. Biz hatta onu sarı yaz falan olarak değerlendiririz. Yazın devamıdır ama yaz kadar çok sıcak değildir. Dolayısıyla yer ve yabancı turistin en çok tercih ettiği bir aydır Eylül ayı.  Dolayısıyla bu Eylül ayında bazı cazip fiyat indirimleri de olmuştur. Bunları özellikle tatil yapma süreleri bulunan yerli turistin değerlendirmesinde ben çok büyük yarar görüyorum. Yabancı turist zaten gelmeye devam ediyor.

Bu yıl Bodrum’da gerçekten çok çeşitli turist gruplarını ağırladık. Bunların gelmesi bizim için çok sürpriz olmadı, çalışmaların neticesinde gerçekleşen bir olay ama yinede bizlerin daha dikkatli, Bodrum’un özelliklerine ve niteliklerini kaybetmeme yönünde çaba göstermemiz gerekir.

Turizmci Mehmet Dağoğlu ise “Şuanda yaz sezonunun sonlarına yaklaştığımız Bodrum’da, hava çok güzel Bodrum çok güzel ki şu anki çoğu yerli turistin mevcut olduğu Bodrum’daki tatilde, şu dönemde inanılmaz fiyatlarla Bodrum’da tatil yapma imkanı var. Büyük indirimler var acentelerde, gerekse otellerde. Çünkü sezonun son 2 ayı ve çok güzel bir havayla çok uygun fiyatla Bodrum’da daha az yoğun bir tempoda tatil yapma fırsatı yakalayabilirsiniz, bence bu fırsatı kaçırmayın derim.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu