GündemManşet

DENİZCİ ÜLKE, DENİZCİ MİLLET, DENİZCİ BODRUM…

T.C. Bodrum Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Bodrum Su Sporları ve Can Kurtarma Derneği ortak çalışması ile amatör denizcilerimizin denizden daha fazla faydalanmaları ve Bodrum’ un bağlama sorununu hafifletmek için Bodrum Yarımadasının her mahallesinde, denize indirme – bindirme rampaları tespit edilmiştir. Belirlenen yerlerin bir kısmı amatör denizcilerimiz ve denizcilik alanında faaliyet gösteren vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştır.

Konu ile ilgili konuşan İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan DİNÇ, “Bodrum Yarımadasının sahile kıyısı olan her mahallesinde proje paydaşlarımızla ortak yer tespitlerinde bulunduk. T.C. Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet ARAS’ ın desteği ve Bodrum Su Sporları ve Can Kurtarma Derneği’ nin deneyimi ile ortaya konulan proje büyük ölçüde tamamlanmıştır. Mevcut yerlerin geliştirilmesi ve günümüz hizmet standartlarının korunması adına da bu belirlenen noktalarda çalışmalarımıza devam edeceğiz. T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mızın başlatmış olduğu “hedef 1 milyon denizci” projesine vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi beklenenin üzerinde olmuş, 7’ den 70’ e on binlerce kişi belgelendirilmiştir. “DENİZCİ ÜLKE, DENİZCİ MİLLET” olma ülkümüz ile yürüdüğümüz yolda, ister amatör ister profesyonel bütün denizcilerimize her türlü desteği vermek boynumuzun borcudur. Bu ve bunun gibi faydalı projelerimizin devam edeceğine Odamız adına söz veriyorum.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu