REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

“UMUT OTOBÜSÜ” YOLA ÇIKIYOR…

bodrum time
“UMUT OTOBÜSÜ” YOLA ÇIKIYOR…
129
18 Haziran 2019 - 14:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TÜRKİYE’Yİ İTALYA’DA TEMSİL EDECEKLER.

Avrupa Birliği projesi kapsamında, İtalya’nın Floransa kentindeki Müzik Okulu öncülüğünde başlayan ve mental yetersizlik yaşayan çocuklara yönelik yapılan projede, 3 ülke yer alıyor.Projede Türkiye’yi, Uşak Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Meral Özçınar’ın koordinatörlüğündeki ekip temsil ediyor.

IN ORCHESTRA KURULDU

2016 yılında başlayan proje kapsamında; disleksi, otizm ve down sendromlu 18 çocuktan oluşan“InOrchestra” kuruldu. Eğitimler Doç. Dr. Meral Özçınar öncülüğünde akademisyen ve gönüllü kadro tarafından yürütüldü. Çalışmalara İzmir DownSendromu Derneği de destek verdi. 3 yıl aralıksız süren çalışmalar sonunda ortaya,“Umut Otobüsü” adı verilen bir oyun çıkarıldı.

İLK KELİMELER…

Proje kapsamında bir araya getirilen ve hiç konuşamayan disleksi, otizm ve down sendromlu 18 çocuk, çalışmalar sayesinde büyük yol katetti.  Bir çok çocuk, “Hoşgeldin, selam, hoşçakal” gibi kelimeleri ifade etmeyi öğrendi. Oyunda kendilerine verilen rolleri benimseyen ve başarıyla yerine getiren çocukların gözle görülür değişimi, anne ve babalarını da mutlu etti.

ÖNCE TÜRKİYE, SONRA İTALYA…

Uzun emekler sonucu hazırlanan “Umut Otobüsü”adlı oyun önce İzmir’de sahnelenecek. Özel Çocuklar, 20 Haziran’da Yaşar Üniversitesi’nde seyirci karşısına çıkacak. Çocuklar 28-29 Haziran’da ise İtalya’nın Floransa kentindeki Sanat Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT