GündemManşet

KENT KONSEYİ ARİF YILMAZ İLE YOLA DEVAM EDECEK

Bodrum Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu’nda 5 adayın yarıştığı seçimi, denizci Arif Yılmaz kazandı. 

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Toplantı Salonu’nda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan ve çok sayıda STK üyesinin katıldığı genel kurul, geçmiş dönem başkanı Mustafa Demiröz’ün konuşmasıyla devam etti.

Kent Konseyi’nin son 2 yıllık süreçte kan kaybına uğradığını ifade eden Demiröz, “Son 2 yıllık periyotta Kent Konseyi hiçbirimizin arzu etmediği işlevsiz halde devam etti. Ümit ediyorum ki bugünkü yapılacak seçimlerde seçilecek yeni başkan ve yürütme kuruluyla büyük bir ivme kazanmış, hakikaten hak ettiği ve gerektiği şekilde Kent Konseyi oluşumu ortaya çıkacaktır” dedi. 

YÜRÜTME KURULUNU İŞLEVSİZ HALE GETİRDİLER

Demiröz, konuşmasının devamında “Bu salonda 2 yıl önceki genel kurulda sizlerin huzurunda aday olup da yürütme kurulan seçilen fakat ilk toplantısı dahi hiçbir toplantıya katılmayarak yürütme kurulunu neredeyse işlevsiz hale getiren arkadaşlar var. Sitem ediyorum” şeklinde konuştu.

Bodrum Kent Konseyi Seçimli Genel Kuruluna katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da başkan adaylarına başarılara dilediği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu seçim kentimiz için çok önemli. Malumunuz bizlerde seçim sürecinde hep, kenti paydaşlarla, kentlilerimizle beraber yöneteceğiz diye ifade etmiştik. İşte bunun ilk adımı bugün tezahür edecek inşallah. Kent Konseyi, kentte yaşayanların bütün kararlara katılımını sağlıyor. Yerel yönetimler, siyasi kuruluşlar sadece kendi kararlarını alıp yönetebilirler ancak biz Fatsa Modelinde olduğu gibi mahalle meclislerinin aldığı kararları uygulayan bir belediye olmak istiyoruz. Halkın istemediği bir şeye imza atmak kesinlikle istemiyoruz, bu durumun bizim işimizi kolaylaştıracağını, bizi rahatlatacağını da biliyoruz ve bu zihniyetle kentimizi yöneteceğiz. Yönetimi devr aldığımızdan bugüne bu durumun pek örneklerini göremediniz ama biz de içeride kurumsal yapıda hazırlık yapıyoruz. Bu konuda, önümüzdeki süreçte yeni seçilecek başkan ve üyeleri ile birlikte kentimizi yöneteceğimize emin olabilirsiniz. Sizlere tamamen inanıyor ve güveniyoruz çünkü Bodrum’u, insanlığı, çevreyi ne kadar çok sevdiğinizi biliyorum. Bodrum’a zarar verecek her şeyin önünde durmak istiyorum ancak altımın dolu olmasını istiyorum işte onu dolduracak olanda sizlersiniz.”  

Divan heyetinin seçildiği genel kurulda yürütme kurulu, meclisler ve çalışma gruplarının faaliyet raporları okundu. Ardından Kent Konseyi başkanlığına aday olan Bodrum Can Kurtarma Derneği’nden Arif Yılmaz, Bodrum Yarımada Engelliler Derneği’nden Çiğdem Erko, Bodrum Halikarnas Motor Sporları Derneği’nden Faysal Şefkatlioğlu, Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nden Mehmet Çilsal ve Bodrum Karia Rotary Derneği’nden Vedat Celal Altuğlu, alfabetik sıraya göre birer konuşma yaptılar. 

Ardından seçime geçildi. 463 üye sayısı bulunan ancak 184 kurumun katıldığı seçimin ilk turunda Arif Yılmaz 82, Mehmet Çilsal 36, Çiğdem Erko 25, Vedat Celal Altuğlu 24 ve Faysal Şefkatlioğlu ise 3 oy alırken, 3 oy geçersiz, 1 oy ise boş çıktı. 2’inci tura kalan seçimde Mehmet Çilsal, Arif Yılmaz lehine çekildiği açıkladı.

Genel kurul daha sonra yürütme kurulunun seçimi ile devam etti. Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Osman Köseoğlu (58 oy), Buse Tekgül Gümüş (57), Yaman Olgaç (53 oy), Sema Höcek (49 oy), Itır Köylü (45 oy),  Rezzan Şebin (41 oy), Adalet Güler (40 oy), Abdülkadir Sevindik (40 oy), Feyha Karslı (39 oy), Ayşe Temiz (38 oy), Güney Şirin (38 oy), Figan Şendikmen (35 oy) ve  Erhan Yürüt (34 oy).

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu