EğitimGündemKültür SanatManşet

KURSİYERLERİN FİNAL GÜNÜ

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan “Yıl Sonu Sergisi” yoğun bir katılımla açıldı.

2018 Eylül ayından beri seramik, vitray füzyon, fotoğrafçılık, pasta süsleme, nakış, çini, tezhip gibi pek çok alanda eğitim alan yaklaşık 300 kursiyer, yıl boyunca yaptıkları çalışmalar ile Herodot Kültür Merkezi’nde bir sergi açtı. 30 öğretmen tarafından 30 farklı alanda eğitim alan kursiyerler, çalışmalarını nasıl yaptıklarını da ziyaretçilere anlattılar. Kursiyerlerin sergilediği yüzlerce çalışma beğeni topladı.

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Ünal, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“2018-2019 Öğretim Yılı sonu sergisi şeklinde düzenledik. Bu sergimize bu yıl öğrenme şenliğini de dahil ettik. Bu sergide çalışmaları hazırlayan arkadaşlar, gelen misafirlere nasıl yaptıklarını da anlatıyorlar. Yaklaşık 30 öğretmenimiz, 30 farklı kurs üzerinden eğitimler verdiler. Seçilen çalışmalar burada sergileniyor fakat bunların dışında binlerce eser var. Bodrum Halk Eğitimi Merkezi’nin şu anda yaklaşık 550 kurs ve halihazırda 13 bin 500 öğrencisi var. Eğitim Öğretim yılımız 1 Eylül’e kadar devam edecek. O zamana kadar bu kurslarımızın devamı sağlanacak. Ayrıca planladığımız yaz kursları da var. vatandaşlarımızı kurslarımıza davet ediyoruz.”

Sergiyi, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da gezdi. Kaymakam Yılmaz, kursiyerlerin eserlerini tek tek inceleyip bilgi aldı.

Serpil Kartal’ın ezilmiş altınla yaptığı tezhip sanatı çalışması ise dikkat çekti. Büyük bir mercekle çalışmasını yürüten Kartal, “2 senedir tezhip yapıyorum. Ezilmiş altınla yapıyorum. Altın bize yaprak halinde geliyor. O altını eze eze tabağın içine sıvıyorum. O altınla yapıyorum.” dedi.

Sergi, 25 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu