AsayişGündemManşetSağlık

SAĞLIKÇILARDAN DARP İDDİASI

Bodrum’da 112 Acil Sağlık çalışanları, özel bir poliklinik çalışanları tarafından darp edildikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Poliklinik yetkilisinin sağlık çalışanlarından birini Bodrum’dan sürdürmekle tehdit ettiği iddia edildi.

Olay, bugün sabah saatlerinde Turgutreis Mahallesi’nde faaliyet gösteren özel bir poliklinikte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde akrep soktuğu öğrenilen bir vatandaş, polikliniğe getirildi. Vatandaşa burada ilk müdahalenin yapılması sonrası 112 Acil Sağlık ekibinden yardım istendi.

Polikliniğe giden sağlık çalışanlarının hastaya verilen ilaç dozunu sorması üzerine tartışma çıktı. Tartışma sonrası iddiaya göre poliklinik çalışanları Yunus Bilgin ve Asli Güven adlı 112 Acil Sağlık çalışanlarını darp etti.

Olayın ardından Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığı’na giden 112 Acil Sağlık çalışanları, poliklinik tarafından darp edildikleri ve hakaret ve tehditlere maruz kaldıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili poliklinik çalışanlarının da ifadeleri alındı. Sağlık çalışanları daha sonra Bodrum Devlet Hastanesi’ne giderek tedavi olup darp raporu aldı.

Özel polikliniğin yetkilisinin ise “112 Acil Sağlık çalışanına “Adını soyadı ver, İskender’i arayıp seni sürdüreceğim.” dediği sağlık çalışanının “Sakin olun ben bir şey demiyorum.” demesi üzerine, “Ben zaten bulurum dedi.”şeklinde konuştuğu iddia edildi.

Olayla ilgili telefonla ulaştığımız polikliniğin yetkilisi ise kendisinin de sağlık çalışanı olduğunu ifade ederek, “Bu konuda açıklama yapmak istiyorum. Elimde güvenlik kamerası görüntüleri var. Bunları jandarmaya vereceğim.” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu