EğitimGündemManşet

100 GÜNE 100 KİTAP …

Beçin İlkokulu ana sınıfı A şubesi öğrencileri  sınıf öğretmenleri Kader Duman rehberliğinde 25 Eylül 2018 tarihinde başlamış oldukları ‘100 güne 100 kitap ‘ eTwinning projesi  kapsamında aileleriyle beraber okudukları kitapları Milas İlçe Halk Kütüphanesine ve  Milas Çocuk Kütüphanesine bağışladılar .

Öğrencilerin hayal dünyasının gelişmesi , kelime dağarcığının artması ve kitap sevgisinin aşılanmasın için yürütülen proje kapsamında öğrenciler Milas Çocuk Kütüphanesine üye oldular .Ebeveynler 100 gün boyunca evde çocuklarına hikaye kitabı okudular . Kitaplar için kumbara ve kitap çantası oluşturuldu . Hikaye kitapları ailelerin hazırlamış olduğu karakterlere uygun  kostümlerle canlandırıldı.

Anneanneler , babaanneler ve dedeler sınıfta hikaye kitabı okudular . Milas İlçe Halk kütüphanesinde gönüllü olarak çalışan psikolog Aynur Öztürk eşliğinde ‘  kitapla drama ve oyun ‘ etkinliği geliştirildi. Ebruli sanatı ile kitap ayracı oluşturuldu.Kumbarada biriken paralar ile proje ortağı olan Kütahya Hediye Güral anaokulundaki öğrencilere hikaye kitabı alınarak gönderildi .

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu