GündemManşetSiyaset

ARAS:”ARTIK MAZERET YOK, HER SORUNUN MUHATABI BENİM”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum’un en uzak mahallelerini dolaştı, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi, sorunlarını tek tek kayıt altına aldı. Hizmet alamıyoruz diyerek isyan eden vatandaşlara “Artık mazeret yok. Her sorununuzun muhatabı ben olacağım” sözünü veren Aras, “2019 yılına Bodrum’da hala suyu olmayan mahalle olmasını kabul edemiyorum. Bodrum’un imkanlarını Bodrum yarımadasının her köşesine hakça ve adaletli bir şekilde paylaştıracağız. Hizmet alamayan tek bir vatandaş bile kalmayacak” diye konuştu.

MUMCULAR’A BELEDİYE HİZMET BİNASI KURULACAK

CHP Adayı Ahmet Aras, Bodrum’un büyükşehir yasası ile birlikte mahalleye dönüşen Yeniköy, Çocuk Mezarlığı, Armutçuk ile Yukarı ve Aşağı Mazı mahallelerini dolaştı. Her mahallede muhtarlar, muhtar adayları ve vatandaşlarla toplantı yapan Aras, tüm sorunları tek tek not aldırdı.  Aras’ın ilk durağı Çocuk Mezarlığı oldu. Belediyeden bir türlü hizmet alamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri “Herkes seçim zamanı vaat ediyor, sonra bizi unutuyor” diyerek sitemini dile getirdi. CHP  Adayı Aras, belediye hizmetlerini Bodrum’un tüm uzak mahallelerinin ayağına getireceğini belirterek, göreve gelir gelmez ilk işinin Mumcular’a bir belediye birimi kurmak olacağını söyledi. “Bundan sonra bütün belediye hizmetlerini Mumcular’dan çözebileceksiniz, bunun sözünü veriyorum” diyen Aras, “Ben siyasetçi değilim. Buraya oyunuzu istemeye de gelmedim. Ben bir söz verdiysem, onu muhakkak yaparım. Bugün tanışmak için geldim, 1 Nisandan sonra çalışmak için geleceğim” şeklinde konuştu.

Mahalleliler, köylerindeki camiye imam atanmadığını söylerken, bir diğer ihtiyaçlarının da baz istasyonu olduğunu dile getirdiler. Yeniköy’de ise vatandaşlar köyün acilen bir sağlık evine ihtiyaç duyduğunu belirttiler. Hala foseptik kullandıklarını, imar planlarının ve yollarının yapılmadığını söyleyen vatandaşlar CHP Adayı Aras’a “Bize söz ver, biz sana zaten destek vereceğiz” dediler. 

BUNUN MAZERETİ YOK

CHP Adayı Aras’ın bir sonraki durağı Armutçuk oldu. Yol ve su isteyen mahallelilere “Mazı mahallesinin su sorununu çözeceğime söz veriyorum. Siz hiç endişe etmeyin. 2020 yılına gelmişiz, hala yolla suyla uğraşıyoruz, ben bunu kabul edemiyorum. Bunun mazereti yok.” dedi. Aşağı ve Yukarı Mazı’da da halkla buluşan Aras, gittiği her yerde coşkuyla karşılandı. Muhtarların belediyede birer meclis üyesi gibi çalışacağını ve sorunu olan tek bir mahalle bile kalmayana dek çalışacağını söyleyen CHP’li Aras, “Bodrum belediye başkanının kapısı sonuna kadar açık olacak. Orası sizin eviniz. Kimse sizi öteleyemez, ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapamaz” şeklinde konuştu. Mazılılar, Aras’tan çocuk parkı, sosyal alanlar ve bir de halı saha istediler. Aras, tüm mahallelere halı saha ve park sözü olduğunu ve en kısa zamanda hayata geçirileceğini kaydetti.

“MAKAMDA OTURAN BAŞKAN OLMAM”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Bir belediye başkanı, oy versin ya da vermesin, herkesin başkanı olmak zorundadır. Hizmet neredeyse, kaynak hangi kurumdaysa, gider vatandaşının menfaati için mücadele eder. Ben boş konuşmam. Makamda oturan başkan da olmam. Bizim hizmet anlayışımız bu” ifadelerini kullandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu