EğitimGündemHayatManşet

ŞEHİDİN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK

15 temmuz 2016 Günü paralel çete unsurlarının hain darbe girişimi esnasında uğradığı hain silahlı saldırı sonucu şehitlik mertebesine ulaşan Kahraman Polis Memuru Nedip Cengiz Eker ‘in adı ilköğretim okulunda teşhir edilen kütüphanede yaşayacak.

Menteşe İlçe Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Piyade Asteğmen Yıldıray Çeltikçioğlu İlkokulu Müdürlüğü tarafından ortaklaşa bir kütüphane teşhir edildi. Kahraman Polis Memuru Nedip Cengiz Eker  adına teşhir edilen kütüphaneye Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de büyük destek verdi. Yaklaşık 1.500 Adet masal, hikaye, roman ve benzeri türden kitapların ilköğretim okulu öğrencilerinin okumasına sunulduğu kütüphanede ayrıca satranç oyunu da oynanacak.

Menteşe İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, Menteşe İlçe Jandarma Komutanı Gürcan Özdilek ve Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şen Kahraman Şehit Polis Memuru Nedip Cengiz Eker  ‘in anne ve babası ile birlikte kütüphanenin açılışını yaptılar. Son derece anlamlı olan bu açılışda Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Altan ile dernek üyeleri polis ve askerleri yalnız bırakmadılar.

Açılış sonrasında Şehit Piyade Asteğmen Yıldıray Çeltikçioğlu İlkokulu ‘nun minik öğrencileri Türk Bayrakları ile muhteşem gösterilerini sahnelerlerken, büyük beğeni topladılar. İkramların yapılıp hatıra fotoğraflarının çekildiği açılış töreninde günün anlamına binayen mermerden özel olarak hazırlatılan armağanlar emeği geçenlere takdim edildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu