ÇevreGündemManşetSiyaset

ARAS: “BODRUM’U YAĞMACILARDAN KORUYACAĞIM”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Yalıkavak Küdür’de hazineye ait yaklaşık 5 milyon metrekarelik tescilli mera alanının imara açılmasına karşı başlatılan mücadeleye tam destek verdi. Çevrecilerin gücünü arkasında hissettiği müddetçe Bodrum’un her köşesini talancılardan, yağmacılardan koruyacağı sözünü veren Aras, “Bodrum’da Bodrum halkının istemediği hiçbir projeye geçit vermeyeceğiz” dedi.

Omuzlarında, 1715’te Mora yarımadasından göçüp Bodrum’a gelen dedeleri Kızılhisarlı Mustafa Paşa ve Cafer Paşa’nın sorumluluğunu taşıdığını söyleyen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Küdür yarımadasında çevrecilerin düzenlediği eyleme katılarak “Biz bu sorumluluğun bilincinde aday olduk. Bodrum’u aynı onların ruhu gibi, Mustafa Kemal’in Çanakkale’yi koruduğu gibi korumak için aday olduk” dedi.

SONUNA KADAR MÜCADELE VERECEĞİM

Kimseye verilecek hesabı, borcu olmadığını belirten CHP Adayı Aras, Bodrum’un bakir kalan hiçbir köşesini yağmacılara talancılara yar etmeyeceğinin sözünü verdi. Aras, “Bugün Küdür’ü, yarın Kissebükü’nü, öbür gün Adalıyalı’yı, Gökova’nın bütün dağlarını taşlarını koruyacağız. Bana bu konuda güvenebilirsiniz. Gerekirse sabah akşam burada yatarım, yine de buralara dokundurmam” diye konuştu. Bodrum çevrecilerinin alkışları ve “En Büyük Başkan” sloganlarıyla konuşmasını sürdüren Aras, “Yeter ki siz yanımda olun. Bodrum yarımadasının her köşesini sermayenin saldırısından ancak böyle koruyabiliriz. Ben sonuna kadar mücadelemi vereceğim” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TMMOB Genel Başkanı Emin Koramaz ve CHP İlçe örgütünün de destek verdiği eyleme Kent Konseyi bileşenleri Bodrum’da görev yapan mimar ve mühendisler ile çevreciler katıldı. Bodrum Kent Konseyi Ekoloji ve Kent Kimliği grubunun başlattığı “Küdür Yapılaşmaya Açılmasın” kampanyası için imza veren CHP Adayı Aras, daha sonra eyleme katılanlara ve sahildeki vatandaşlara çam fidesi dağıttı.

ADİL VE HERKESE EŞİT MESAFEDE BİR BELEDİYECİLİK İÇİN

CHP Adayı Aras, daha sonra Yalıkavak Dirmil’deki bahar şenliklerine katıldı. Aras’ın bugün bir diğer durağı ise Bitez oldu. Bitez’de antika pazarını dolaşan CHP adayı burada hem esnaflar hem de vatandaşlar tarafından sevgi çemberine alındı. Bitez yalısını da ziyaret eden Aras, burada esnaflarla ayak üstü sohbet etti. Daha sonra Blue Bay otel sahilindeki kahvaltıya katılan CHP Adayı Ahmet Aras, Bodrum halkının gösterdiği teveccühe layık olmak için tüm gücüyle çalışacağını söyleyerek “CHP belediyeciliğini, hoşgörüsünü, demokrasisini Bodrum’dan uzaklaştırmayın. Adaletli, herkese eşit mesafede olan bir yerel yönetim için, hakça hizmet için aday oldum. Bodrum’un tüm mahallelerinde başta altyapı olmak üzere tüm eksikleri tamamlamak için kolları sıvadım” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu