GündemManşetSiyaset

KAYNAR:”İŞE TURGUTREİS’TEN BAŞLAYACAĞIM”

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’in çok büyük sorunları olduğunu belirterek; “her gittiğim yerde söylüyorum. Turgutreis’in bu hali içimize hiç sinmiyor. İşe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar ekibiyle birlikte seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Turgutreis’tebir çok yeri ziyaret eden Kaynar, sorunları da yerinde inceliyor. Bodrum’un en büyük mahallelerinden Turgutreis’in ilçe olacak kapasitesi olduğunu ancak devasa sorunlarla boğuşmaktan bir türlü ayağa kalkamadığını belirtti. Turgutreis’in mevcut durumuna çok üzüldüğünü belirten DP adayı; “Kesinlikle içime sinmiyor. Turgutreis’e yönelik özel bir çalışma yapıyoruz. Burada sadece vatandaşları ziyaret etmiyoruz. Sorunları yerinde gözlemliyoruz. Mesela arıtmayla ilgili çok büyük bir sorun var. Tüm arıtma çökme sistemiyle biraz bekletilip daha sonra denize deşarj ediliyor. Yazık değil mi? Bu kadar büyük bir beldeye bu ilkellik yakışıyor mu? Denizimizi kirletmeye hakkımız var mı? O deniz kirlendiğinde sadece Turgutreis’in değil bütün Bodrum Yarımadası’nın denizi kirletiliyor. Kusura bakmayın ama buna kimsenin hakkı yok. Foseptik çukurları taşıyor, caddelere akıyor. Çocuklar o sokaklarda oyun oynuyor. Foseptik yüzünden her yer kokuyor, yazın sivrisinekten geçilmiyor. Halkımın sağlığıyla kimse oynayamaz. Sadece arıtma mı? Yolların durumuna ne demeli? Ya Pazar yeri? Maalesef Turgutreis unutulmuş. Turgutreis bunu haketmiyor. Ben Göltürkbükü Belediye Başkanlığım sırasında yaptığım arıtma sistemiyle Başbakan’dan ödül aldım. O arıtma 200 bin kişiye hizmet verecek kapasitede. Hatta şu anda ihtiyaç olmadığı için yarım kapasite çalışıyor. Göltürkbükü’nde yaptıklarımız ortada. Alt yapı benim işim” dedi.

Halil İbrahim Kaynar meclis üyesi adayları içinde işinin ehli, uzman kişiler olduğunu belirterek; “Gerçekçi projelerle halkımın karşısına çıkıyorum. Başkan seçilmek için atıp tutmuyorum. Ne yapacaksak onun sözünü veriyorum. Gittiğim her yerde de söylüyorum. Seçildiğimiz takdirde işe Turgutreis’ten başlayacağız” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu