GündemManşetSiyaset

SARUHAN “AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇ BİR ENGEL YOK”

“Daha Mutlu Bir Bodrum” sloganıyla 31 Mart 2019 yerel seçim çalışmaları için ziyaretlerine devam eden CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, eşi Hülya Saruhan ile birlikte  Bodrum İşitme engelliler Derneği’ni ziyaret etti.  

Dernek başkanı Güler Talay, dernek ikinci başkanı Turhan Borak, dernek üyeleri Rahmi Bayram, Dumitra Bayram, Serdar İnel, Gülnur İnel ve derneğin en küçük üyesi Begüm Soysal’ın karşıladığı Mustafa Saruhan,  dernek katılımcılarını işaret diliyle selamlayarak, ellerini sıktı. Dernekte yaptıkları sohbet sırasında öncelikle işitme engellilerin Bodrum’da yaşadıkları sıkıntıları öğrenmek istediğini belirten Saruhan, dernek genel sekreteri ve tercüman Gülsem Talay’ın aracılığıyla sorunları dinledi.  

Bodrum’da çok büyük bir işitme engelli nüfusun olduğunu belirten dernek başkanı Güler Talay, kendilerine ait bir toplanma alanları olmadığını, sosyalleşmek için bir araya gelebilecekleri bir lokale ihtiyaçları olduğunu söyledi.  

Sorunları dinleyen ve bu sorunlarla ilgili çalışmaları olduğunu dile getiren Mustafa Saruhan, şunları söyledi; 

“Her şeyden önce biz engel tanımayan bir hizmet anlayışı ile bu göreve talibiz. Engellerin konuşarak, iletişim kurarak, birbirimize dokunarak kaldırılacağının bilincindeyiz. Bugün bu ziyaretimizin esas nedenleri de gelecekteki hizmetlerimizde herkesin mutlu olacağı bir Bodrum’u yaşayanlarına sunmak içindir.  Birbirimizi anlamak, aynı dili konuşabilmekten geçer. Sizlerin  en büyük arzusu ve mutluluğu anlaşılmak. Bunun için var olan imkanları daha da fazlalaştırarak sorunları aşacağımıza inanıyorum, aşamayacağımız hiçbir engel yok” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu