EğitimEkonomiGündemManşet

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN SÜT ÇİFTLİĞİ ZİYARETİ

Havva Ersoy Anaokulu öğrencileri, Milas Süt Birliğinin organizasyonuyla, çiftlik ziyareti gerçekleştirerek, sütün üretim alanı hakkında bilgi edindiler… Ziyaret sırasında öğrenciler küçük buzağıları elleriyle besleme fırsatı buldular…

Havva Ersoy Anaokulu Uğurböcekleri 5 / A sınıfı 5 yaş grubu öğrencileri sınıf öğretmenleri Öznur Evran’ın gözetiminde, Milas Süt Birliği’nin düzenlediği organizasyonla Birlik üyesi Halil İbrahim Taniş’e ait Ekinambarı Mahallesi’nde yer alan Taniş Çiftliği’ni ziyaret ettiler.

Süt ineklerini ve buzağılarını yakından görme fırsatı bulan, buzağıları elleriyle besleyen öğrencilere Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Başkan Yardımcısı Nurettin Pinar ve Birlik Genel Müdürü Soner Güney de eşlik ederek, çocuklara süt, kurabiye ikramında bulunarak, birer şapka hediye etti.

Yoğurt, peynir, ayran yaptılar

Çocuklarda beslenme bilincinin küçük yaşta oluşturulması, sağlıklı bireyler yetiştirilmesi, toplum sağlığına ve gelişimine destek sunulması amacıyla Yaşar Üniversitesi ile Pınar Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen “Eğlenerek Hareket Edelim, Sağlıklı Beslenelim” projesi kapsamında “Eğitimcinin Eğitimi Etkinliği” adı altında düzenlenen öğretmen eğitimlerine katılan Havva Ersoy Anaokulu öğretmeni Zeynep İrem’in yapmış olduğu bilgilendirme ve eğitim çalışmalarının ardından sütü daha yakından tanıma fırsatı bulan minik öğrenciler, çiftlik ziyaretlerinin ardından ise Milas Süt Birliği tarafından hediye edilen sütlerle okul mutfağında yoğurt, meyveli yoğurt, peynir, ayran gibi süt ve süt ürünleri yaparak tükettiler.

Sağlıklı gelecek ve süt tüketimini artırmak için

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Birlik olarak Havva Ersoy Anaokulu öğrencilerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Birlik olarak sütün ve süt ürünlerinin tüketiminin sağlık açısından önemine dikkat çekmek ve süt tüketimini artırmak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Özellikle çocuklarımızda olumlu fark yaratmak için yapmış olduğumuz etkinliklerimizin hemen hemen hepsinde mutlaka çocuklarımıza ayrıcalık tanıyoruz. Ülkemizin yetiştireceğimiz sağlıklı nesillerin ellerinde yükseleceğinin bilinciyle adımlarımızı atıyoruz” dedi. 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu