ÇevreGündemManşet

HAVA KOŞULLARI DAHADA AĞIRLAŞACAK…

Meteoroloji Müdürlüğünce yapılan son tahminlere göre, Muğla bölgesinde önce soğuk hava ardından da fırtına etkili olacak.

Sıfırın altında sıcaklıkların etkili olacağı önümüzdeki geceler daha sonra yerini kuvvetli fırtınaya bırakacak.

Meteoroloji 4.Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarılar şöyle:

“Yapılan son tahmin ve meteorolojik değerlendirmelere göre; 08/01/2019 Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece ve sabah saatleri ile 09/01/2019 Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece ve sabah saatlerinde hafif zirai don riski olduğundan meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta üreticiler olmak üzere ilgili ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

“Ege Denizi’nde rüzgarın 09.01.2019 Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren güneyli yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına; Orta ve Kuzey Ege’de 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına, zaman zaman 10 kuvvetinde (105 km/saat) tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtınanın 11.01.2019 Cuma günü sabah ilk saatlerden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizcilerimiz olmak üzere ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu