ÇevreGündemManşet

SEYİR TEPELERİ ÇÖP ALANI DEĞİLDİR…

Bodrum Yarımadasında manzaraya hakim seyir tepelerinin çevrelerinde vatandaşlarca atılan çöpler kötü görüntü oluşturmaya devam ediyor. 

Bitez ile Ortakent Mahalleleri arasında bulunan, Ali Kelle Ormanı yada Dilek Tepesi olarak bilinen bölgede manzarası nedeniyle en çok ziyaret edilen manzarası güzel bölgelerden biri. Bu bölgeye gelenlerin manzara seyrederken yanlarında getirdikleri yiyecek ve içecekleri tüketebilmeleri için piknik masalarınında bulunduğu yaklaşık 100 metrelik alanın manzaraya bakan kısmından atılan çöpler öbekler halinde kötü görüntü oluşturuyor. Bölgeye belediye ekiplerince çöp konteynırınında konulduğu görülürken, duyarsız vatandaşların çöplerini konteynır yerine aşağıya attığı görülüyor. Son yıllarda artan nüfus ile birlikte Bodrum’da doğal kalan bu tür bölgelerde çevreye atılan atıkların çokluğu her geçen gün artıyor.

Belediye ekipleri bazı bölgelerde düzenli temizlik çalışması yapsada, duyarsız vatandaşların attığı çöpler doğaya zarar vermeye devam ediyor. 
Özellikle dik yamaçlarda olan bunun gibi yerlerde temizlik çalışması yapmakta zor oluyor. Yetkililker ve doğa severler ise vatandaşların bu konularda biraz daha duyarlı olmasını istiyor. 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu