GündemManşetSpor

DENİZİN KIZLARINA TAZE KAN

Geçtiğimiz yıl gösterdikleri başarılı oyunları ile Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Liginden THF Kadınlar Süper Lige yükselen Yalıkavak Spor Bayan Hentbol Takımı, ligdeki kararlı tutumunu sürdürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda anlaşmalı olarak antrenörlerine veda eden ve hentbol camiasının başarılarıyla yakından tanıdığı Ali İhsan Tekin ile el sıkışan Yalıkavak Spor Kulübü, geçtiğimiz gün takıma üç yeni oyuncu alarak, süper ligde başarılı maçlara imza atarak Bodrum’u gururlandırmak için yoluna devam ediyor.

Herbiri milli takım deneyimi olan ve Polatlı Belediyespor’dan transfer olan Buket Yılmaz, Kübra Özyılmaz ve Gülsüm Güleçyüz ile geçtiğimiz gün el sıkışarak sözleşme imzalayan Yalıkavak Spor Kulübü, sürpriz bir isimle daha görüşmeleri devam ettirdiklerini açıkladı.

Transferler hakkında bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen ilk yarıdaki mücadelelerde kendilerinde gördükleri eksiklikler ve daha iyi bir takım için transfer yaptıklarını söyledi. Kulüp başkanı Mehmet Esen Konuşmasında şunlara yer verdi;

“Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene başarılı ve hızlı bir takımdık. Hala o hızımız devam etse de, kızlarımız süper lige yeni yeni ısınıyorlar. Tabii bu bizlerin de alışma sürecinde olduğumuzun bir göstergesi. Ligin başından bu yana 9 haftadır devam eden maçlarımızda takım olarak, yönetim olarak ve teknik kadro olarak eksiklerimizi, hatalarımızı değerlendirdik.

En başından beri bu sene öncelikli hedefimizin süper lige ısınma ve ligde kalma mücadelesi olarak geçeceğini her zaman söylüyorum. Ancak bunu yaparken de iddiamızı devam ettirebilmek adına daha ligde daha iyi yerlerde olmak, takımı önümüzdeki yıla hazırlamanın da bilincinde bir yönetim olarak, 3 yeni oyuncuyu renklerimize bağladık.

Pivot olarak görev yapacak olan 1995 doğumlu Buket Yılmaz, Sol kanat oyuncusu 1993 doğumlu Kübra Özyılmaz ve sağ kanat oyuncusu yine 1993 doğumlu Gülsüm Güleçyüz ile kontrat imzaladık.  Polatlı Belediyespor’dan transfer ettiğimiz üç oyuncumuz da, milli takım deneyimine sahip, çok güçlü oyuncular. Sürpriz bir transfer görüşmemiz daha var. Ancak onu da gerçekleştiğinde açıklayacağız.

Kısaca özetlersek, Yalıkavak Spor Kulübü olarak Denizin Kızlarının Bodrum’u daha da güçlü temsil edebilmesi için elimizden geleni esirgemiyoruz. Yeni oyuncularımızı, Ege Derbisi olarak nitelendirdiğimiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK maçı öncesi transfer etmiş olmamız, bizi güçlü rakibimizle daha iyi mücadele etmemize katkısı olacak kanaatindeyim. 8 Aralık tarihinde İzmir Celal Atik Spor Salonu’nda oynanacak bu önemli ve bizim en çok desteğe ihtiyacımız olan maça tüm Bodrum’u davet ediyoruz. Her bir alkış, her bir tezahürat, kızlarımızı daha da güçlü yapacaktır. “

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu