AsayişGündemManşet

SAHİL GÜVENLİKTEN GÖÇMEN OPERASYONLARI

Bodrum’dan yasadışı yollarla Yunanistan’ın İstanköy adasına geçmek isteyen 9 kaçak göçmen ve 2 türk organizatör Sahil Güvenlik ekiplerince kıs kıvrak yakalandı.

Turgutreis sahilinden, “AXİ – 1” isimli sürat teknesiyle Yunanistan’ın İstanköy adasına yasadışı yollarla gitmeye çalışan 9 kaçak göçmen Görece adası yakınlarından Sahil Güvenlik ekiplerince kıs kıvrak yakalandı.  2 kadınında aralarında bulunduğu mülteciler sahil güvenlik botuna alınarak limana getirildi. Teknede 9 mültecinin yanı sıra 2’de Türk organizatör yakalandı.  5 kişinin Filistinli, 4 kişinin ise Somalili olduğu öğrenildi. Haklarından yasal işlem yapılan mülteciler Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi. 2 organizatörün ise gözaltında olduğu öğrenildi.

Öte yandan “Capella” isimli bir tekne ise İstanköy Adasından dönerken yakalandı. Teknenin içerisinde kimsenin bulunmadığı bilgisine ulaşıldı. Yakalanan tekne kaptanının İstanköy adasına mülteci bıraktığı ve ülkeye yeniden giriş yaparken yakalandığı öne sürüldü. İnsan kaçakçılığı yaptığı iddia edilen kaptan için yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu