GündemManşetSiyaset

BAŞKAN KOCADON’UN İKİNCİ DURAĞI FETHİYE

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olan Mehmet Kocadon, Fethiye’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Mehmet Kocadon ilk olarak, CHP Fethiye İlçe Başkanlığı’nın grup toplantısı sonrası İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, yönetim kurulu üyeleri ve Fethiye Belediye Meclis Üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Kocadon, partililere yaptığı ziyaretinin ardından ise sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu’ya teşekkür eden Başkan Kocadon, “Başkanımızın bugün meclis toplantısı olduğunu ve sizlerle birlikte olacağımızı öğrenince çok daha mutlu oldum. Hem sizleri gördüm hem de değerli partimi ziyaret etmiş oldum. Tabi ki benim adaylık sürecim yeni başlamış bir şey değil. 2016 yılından beri ben bu yolda devam ediyorum. 20 yıla yakındır da belediye başkanlığı yapıyorum. Hepinizin bildiği gibi basamakları tek tek çıkarak geldim; belde belediye başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı ve Bodrum yarımada belediye başkanlığı. Muğla’da bir değişim rüzgarı esiyor. Bu değişim rüzgarını da yakalamak lazım, zamanlama hatası yapmamak lazım çünkü bir defa elimizden kaçırırsak geri almak çok zor olur. Onun için ben Cumhuriyet Halk Partisinin Gücüne inanarak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip oldum. Tabi aday olmak kolay, önemli olan aday olduktan sonra sandıktan çıkmaktır. Benim bir sözüm vardır ki bunun da en güzel örneğini Bodrumspor verdi: ‘Oynanmamış maç kazanılmış maç değildir’ Dün Bodrumspor, Sivasspor’u yendi, süperlik takımını. Yani aday olduktan sonraki süreç, asıl ondan sonra başlıyor. Bizim hedefimiz seçim kazanmaktır. Seçim, sandıktan çıkınca kazanılır.  Cumhuriyet Halk Partimizin böyle yerleri kaybetme lüksü yoktur.  Bugün Muğla gibi bir yerde, Kavaklıdere gibi bir ilçemizde Cumhuriyet Halk Partimizin belediye başkan adaylığı müracaatı yoksa bunu da çok iyi düşünmek lazım, çok iyi hesap kitap etmek lazım. Hepimizi zor bir süreç bekliyor arkadaşlar. Bu süreçte birlik beraberlik içinde el ele tutuşarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bütün aday arkadaşlara başarılar diliyorum. Bütün arkadaşlarıma -büyükşehirde olsun ilçe belediyelerde olsun hepsine- başarılar diyorum ve bana bugün göstermiş olduğunuz misafirperverlikten dolayı da hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe başkanlığının ardından Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına geçen Kocadon, Oda Başkanı Şaban Taşar ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Daha sonra Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’i ve yönetim kurulunu da ziyaret eden Mehmet Kocadon, ardından Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasına geçti. Esnaf Odasından Başkan Mehmet Soydemir ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet ederek çalışmalarından bahsetti.  Mehmet Kocadon, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve  İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan’a yaptığı ziyaretlerinin ardından ise akşam saatlerinde ilçeden ayrıldı.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ziyaretinde kısa bir değerlendirme yapan Başkan Kocadon, “İnsanların kucaklamaları, iyi niyetle karşılamalarından dolayı, bütün Sivil Toplum Örgütleri başkanlarına, halkına ve sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu adaylık sürecinde de ilçelerimizi tek tek ziyaret edeceğiz. Onların da görüşlerini ve fikirlerini alacağız. Bu işler nasip kısmet işidir. Partimiz aday gösterse bile önemli olan sandıktan çıkıp seçim kazanmaktır. Umarım hayırlısı olur ve Muğla’mıza seçilmişlerle hizmet ederiz” dedi.

Mehmet Kocadon’un ekibiyle birlikte yapmış olduğu ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Saatcı ise, “Muğla’nın artık barışmaya, kucaklaşmaya, hoşgörüye ve ortak akla ihtiyacı var. Mehmet Başkanım büyük bir cesaret örneği göstererek büyükşehre adaylığını koydu. Önümüzde 5 aylık bir süreç var. Bu süre içerisinde aday adaylığından, adaylığa geçiş süreci netleşmeden bir şey konuşmak erken.  Ben her şeyden önce çalışma arkadaşım, 20 yıllık arkadaşım Mehmet kardeşimi bu çıkışından dolayı tebrik ediyor, kendisine başarılar diliyorum. Mehmet Kocadon’un Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olması bizi sevindirir. Hayırlı uğurlu olsun. Hem kendi şahsı için hem de Muğla’mız için güzelliklere vesile olabilecekse Allah nasip etsin. Hem çalışma arkadaşlarıma hem başkanıma gösterdikleri nezaketten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu