GündemKültür SanatManşet

BODRUM’DA TÜRK HALK MÜZİĞİ ZİYAFETİ

Turgutreis Türk Halk Müziği Korosu’nun Herodot Kültür Merkezinde verdiği konsere ilgi yoğun oldu.

Sedat Hazar yönetiminde sahneye çıkan koro, “Keklik Gibi Kanadımı Süzmedim”, “Şu Karşı Yaylada Göç Katar Katar”, “Sen Küçüksün Ölemezsin”, “Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı”, “İzmir’in Kavakları” gibi sevilen Türküleri seslendirdi. Salonu dolduran çok sayıda müziksever korunun söylediği Türkülere zaman zaman eşlik etti.

Konser öncesinde bir konuşma yapan Turgutreis Türk Halk Müziği Korosu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücegönül, konsere çok kısa bir sürede hazırlandıklarını ifade ederek, “Bu akşam ülkemizin çeşitli yörelerine ait Türkülerinden oluşan bir repertuar hazırladık. Bir de Azerbaycan, Rumeli ve Kerkük Türkülerine de yer verdik. Yelpazeyi mümkün olduğunca geniş tutmaya çalıştık.” dedi.

Türk Halk Müziği alanında bir boşluk olduğunu ve koro şefi Sedat Hazar’ın birikimlerinden yararlanmak istediklerini ifade eden Yücegönül, “Bu kısa sürede mümkün olduğunca hazırlandık, huzurunuza geldik. Hatalarımız olursa af ola. Biz yola çıktığımızda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bizi yüreklendirdi, cesaretlendirdi. Kendisine ve Bodrum Belediyesine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Koronun performansı, izleyenlerin beğenisini kazandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu