GündemManşetSpor

SUALTI DÜNYASININ ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Bodrum’da iki gün boyunca devam eden Türkiye sualtı görüntüleme şampiyonası ödül töreni ile sona erdi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonasında, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 62 sualtı görüntüleme sanatçısı kıyasıya rekabet etti.

Su üstü güzellikleriyle dünyanın tercihi olan Bodrum sualtı güzellikleriyle de ön plana çıkıyor. Bodrum açıklarındaki farklı noktalara dalan sualtı görüntüleme sanatçıları bir birinden güzel karelere imza attılar.

Şampiyonluğu getirecek ve Milli takımda ülkemizi temsil edecek dereyi yakalamak için iki gün boyunca sualtında fotoğraf ve videoları çeken yarışmacıların heyecanı ödül töreninde hat safhaya çıktı. Azka Otelde düzenlenen ödül törenine, TSSF AS Başkanı Şamil Aktaş, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu, TSSF Yönetim Kurulu Üyeleri ve sporcular katıldı.

Fotoğraf kategorisinde balık, makro, konulu makro, geniş açı ve modelli geniş açı disiplinlerinde çalışan yarışmacılar ayrıca video kategorisinde de mücadele ettiler. Jürinin bir hayli zorlandığı yarışma sonunda Video kategorisinde Turgay Ali Şanlı birinci olurken, Fotoğraf kategorisinde genel toplamda ise Taner Atılgan Türkiye Şampiyon oldu.

Tören sonunda açıklama yapan TSSF AS Başkanı Şamil Aktaş şunları söyledi:

“Gerçekten iki gün kıyasıya yarıştı sporcularımız, aynı zamanda sanatçımız tabi bunlar. Çok güzel fotoğraflar çektiler. Su mükemmeldi, canlılık mükemmeldi. Hakikaten Türkiye’de her halde en büyük canlılık, sualtı canlılığı, en büyük temizlik yine Bodrum bölgemizde o yüzden bizde çok memnunuz. Elde ettikleri sporcuların ürettikleri ürünlerde bir birinden güzeldi o yüzden çok memnunuz.”

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Spor turizmi adı bugün gerçekten farklı bir ambiyansı hep beraber yaşadık. Bodrum, ilimiz genelinde önemli bir destinasyon. Bu destinasyon içerisinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun önemli bir organizasyonunu hep beraber icra ettik. Dolayısıyla sporcularımız aynı zamanda sanatçı ruhlu olduklarından dolayı Bodrum’un güzelliklerinin de bu vesile ile gün yüzüne çıkardılar. Dolayısıyla ülkemizin tanıtımına ayrı bir boyut ayrı bir heyecan kattılar.”

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu