GündemManşetSpor

BODRUM BİSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI

Bodrum’da bu yıl ikincisi düzenlenen Bisiklet Festivali, sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’ndan verilen startla başladı.

Bodrum Bisiklet Kulübü (BBK) tarafından bisikletin bir spor aracı olmasının yanı sıra, aynı zamanda ulaşım aracı olduğunu vurgulamak amacıyla gerçekleştirilen Bisiklet Festivali sabah saatlerinde başladı. Son hazırlıkların ardından ısınma hareketleri yapan yaklaşık 230 bisikletli start için beklemeye başladı.

Meydana gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, yaptığı konuşmada “Bisiklet sporu gerçekten zevkli, vücudumuza yararlı bir spor. Biz de teşvik ediyoruz. Keşke imkanlarımız olsa da ilçemizde bisiklet yollarımız geliştirsek. Çocukluğumuzda bisiklet hayalimizdi, apayrı bir tadı vardı. Ben hepinize güzel bir tur diliyorum. Kazasız belasız. Böyle güzel bir havada, cennet Bodrum’umuzda güzel bir gün geçirmenizi diliyorum.” dedi.

Kaymakam Yılmaz daha sonra bisiklete binerek belediye meydanından kaymakamlık önüne kadar bisiklet sürerek bisikletlilere eşlik etti.

Sabah saatlerinde Bodrum merkezden kırmızı rota adını verdikleri turlarına başlayan bisikletliler, Gümbet, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis, Gürece ve Konacık’ı takip ederek turlarını yine Bodrum merkezde sonlandıracaklar. Sporcular tur boyunca 51 kilometre pedal basacak.

Yarın 53 kilometrelik mavi rotada pedal basacak bisikletliler yine Bodrum merkezden başlayıp Kızılağaç, Yalıçiftlik, Etrim, Çamlık, Güvercinlik ve Torba Kavşağı’nı takip ederek Bodrum merkezde turlarını tamamlayacaklar.

Sporcular Pazar günü ise tekne turuna katılacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu