bodrum time

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

ant yapı

CAZ FESTİVALİ SERGİ İLE BAŞLADI

bodrum time
CAZ FESTİVALİ SERGİ İLE BAŞLADI
10
30 Ağustos 2018 - 13:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1-9 Eylül tarihleri arasında Bodrum’un farklı mekanlarında gerçekleştirilecek caz festivali öncesi, caz festivalinin tasarım yarışmasında üretilen eserler, düzenlenen sergi ile beğeniye sunuldu.

Sergiler, söyleşi ve konserler ve her gece Off Gümüşlük’te yer alacak gece ve caz konserlerini içeren programıyla Bodrum’un en güzel mevsiminde müzikseverleri caz ile buluşturacak Bodrum Caz Festivali, 1 Eylül Cumartesi günü Türk Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Solist: Sibel Köse konseri ile Bodrum Belediye Meydanı’nda başlıyor.

9 gün boyunca ilçenin farklı noktalarında caz ziyafeti sunacak festival öncesi Oasis AVM içerisindeki Sümbül Sokak’ta bir sergi düzenlendi. Sergide, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümü öğrencileri arasında yapılan Bodrum Caz Festivali Tasarım Yarışması’nda öğrencilerin ürettiği eserler sergileniyor.

Festival ve sergi hakkında konuşan Festival Koordinatörü Tuğçe Alpaslan, “Aslında festival 1 Eylül tarihinde başlıyor ama biz sergimizi 29 Ağustos, yani bugün yapıyoruz. Isınma turları diyebiliriz. Çok özel bir sergi. Biraz daha fazla takipçiyle buluşmak adına festival tarihinden 3 gün önce başlattık. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bir tasarım yarışması yaptık. Bu tasarım yarışması sonunda birinci olan öğrencinin çalışması festival afişi olarak seçildi. Çok kıymetli hocaların ve festival yönetiminin değer verdiği bir çalışma. Bugün bu çalışmaları sergide görücüye çıkarıyoruz.” dedi.

Festivalin içeriği hakkında da bilgiler aktaran Alpaslan, “9 gün boyunca Yarımada’nın çeşitli noktalarında caz olacak. Bu festivalin çıkış noktalarından biri de buydu. Tek bir yerde değil, her yerde herkesle birlikte bir şeyler yapalım istedik. Gümüşlük, Yalıkavak, Konacık, Belediye Meydanı, Antik Tiyatro gibi çok farklı yerlerde ücretli ve ücretsiz konserlerimiz gerçekleştirilecek. Biz bu festivali ikinci kez yaparken çok mutluyuz. Bodrumlular bizi tekrar istediler, sevdiler ve devamı talep ettiler. Hem yerel yönetimler hem de oteller, esnaf, restoranlar bu festivalin bir parçası oldu. Bizi sevdikleri, kabul ettikleri için çok mutluyuz. Çünkü onların yaşam alanına gelip, koca bir festivali yapmak zor bir şey. Ama gayet güzel gidiyor. Her yıl biraz daha gelişiyor, biraz daha ortak paydada buluşuyoruz. Biz çok mutluyuz, umarım uzun yıllar devam eder.” ifadelerini kullandı.

Yarışmada eseri birinci seçilen fakültenin yüksek lisans öğrencisi Musa Kılıçarslan, eserinin yapım sürecini anlatarak “Aslında derste beraber götürdüğümüz bir projeydi. Bodrum’la iç içe geçecek caz festivalinin şehirle nasıl bağdaşacağını üzerine beyin fırtınası yürüttük. Akabinde Bodrum’un imgeleri olan mavisi, begonvili rahat bir çizim tekniği olan illüstrasyonla birleştirip bu afişi ortaya çıkardık.” dedi.

Bodrum guleti üzerine koyduğu müzik aletlerinin resmettiği eseri ile 3’üncü olan Gamze Ağır ise, “Bu sene Bodrum’la caz ikinci sefer buluşuyor. Bu buluşmayı Bodrum akşamı, ayı ve denizi ile birleştirdim. Bodrum guletini de kullanarak cazı Ege Denizi’ne gelmesini anlattım.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT