GündemHayatManşet

BODRUM DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI..

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Bodrum Belediye Meydanında etkinlik düzenlendi.

Bodrum Belediye meydanına erken saatlerde gelen vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına katıldı. Mehter marşı ile başlayan program 15 Temmuz şehitleri için okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Binlerce el semaya açılarak İlçe Müftüsü Ali Ünal’la birlikte şehitler için dualar okundu. Meydana kurulan dev ekranda 15 Temmuz Darbe girişiminde yaşananları gösterildi. Meydanda açılan hain darbe girişiminde yer alan fotoğraf sergisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Gecede kısa bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 15 Temmuzun demokrasiye yapılan hain bir saldırı olduğunu ifade ederek “15 Temmuzdan öncede sizin seçtiğiniz Belediye Başkanı bir terörist gibi elleri kelepçeli buradan götürüldü” ifadelerini kullandı.
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise 2 yıl önce yaşanan hain saldırı hakkında konuşarak “şan ve şerefli tarihimizde, daha önce böylesine yaşamadığımız bir şekilde, alçakça, haince, şerefsizce bir ihanetle karşı karşıya kaldık” şeklinde konuştu.

MHP’DEN BİN BAYRAK…

Bodrum Kaymakamlığı tarafından düzenlenen anma etkinliğine yaklaşık 2 bin vatandaş ve MHP ilçe teşkilatı , kortej eşliğinde tekbirler getirerek yüzlerce kisiyle etkinliğe katıldı. Etkinlik kapsamında, 15 Temmuz gecesi yaşananları hatırlatan videoların gösterimi yapıldı.

Kalabalık, gösterimler sırasında zaman zaman ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı, tekbir getirdi. Etkinliğe katılan MHP ilce Başkanı Ömer VARAN etkinlik alanındaki coşkulu kalabalığa 1000 adet Türk Bayrağa ve Ay yıldızlı şapka hediye etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu