ÇevreGündemManşet

USLU, GÖLTÜRKBÜKÜ ALTYAPISI HAKKINDA KONUŞTU

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, dün Göltürkbükü Mahallesi’nde yaşanan yağışın ardından işyerlerine su basması hakkında konuştu. Uslu, “Biz orada proje yaparken imar planlarından yararlandık. Verdiğimiz kotlar, yaptığımız imalatlar ona göredir.”dedi.

Göltürkbükü Mahallesi’nde, dün aniden bastıran ve 10 dakika süren sağanak nedeniyle 14 iş yerini su basıp, cadde ve sokaklar dereye dönmüştü. Büyük bölümü kadın olan esnaf, ellerinde kova, kürek ve kazmalarla iş yerlerine dolan suyu tahliye etmek için çalışmıştı.

Belediye tarafından kısa bir süre önce döşenen kaldırım taşlarını sökerek sel sularının denize ulaşması için yol açmaya çalışan esnaf, düzenleme yapılırken, yolun yükselip dükkanlarının aşağıda kaldığını, bu yüzden işyerlerini su bastığını ifade etmişti.

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu yaşanan durumu ile ilgili bir açıklama yaptı. Uslu, “Orada yukarıdaki yoldan gelen ve rögara gitmeyen bir yağmur suyu oldu. Birkaç esnaf arkadaşımızın iş yerine su girdi. Biz belediye olarak hemen müdahalemizi yaptık. Arkadaşlarımız oraya gidip yardımcı oldular. Onlara da geçmiş olsun diyorum. Biz gerekli önlemleri alacağız. Yeter ki yapılan hatalar, telafisi yapılabilecek hatalar olsun. Biz onları düzeltiriz. Şimdi bayramdan sonra rahat bir dönemimiz var. O dönemde orada bir eksikliğimiz varsa gideririz ama kısa süreli yağışlarda böyle şeyler yaşanabiliyor.” diye konuştu.

Bir yerde proje yaparken oranın imar planlarından yararlandıklarını anlatan Uslu, “Biz projeyi düzgün yapmıyorlar gibi bazı serzenişler alabiliyoruz. Biz projeyi yaparken oranın imar planlarından yararlanırız. Verdiğimiz kotlar, yaptığımız imalatlar ona göredir. Geçmişten gelen yanlışlara biz de yanlışla devam etmek istemiyoruz. Doğrusunu yaparak devam etmek istiyoruz. Bizim amacımız tamamen bu. Yani biz gelecek seçimleri değil, gelecek seçimleri düşünerek iş yapıyoruz. Diğer yaptığımız tüm çalışmalarda da aynı şekilde. Çok yoğun bir çalışma geçirdik. Kısacası ezber bozduk diyebiliriz. Çünkü Yarımada’nın her yerinde Bodrum Belediyesi olarak çalışmalarımız sürdü. Bayrama kadar toparladık. Eksiklerimiz var. Ayrıca çalışmalarımız sırasında bize yol gösteren, yardımcı olmaya çalışan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Üzdüğümüz, kırdığımız vatandaşlarımızdan da özür diliyoruz. Ama dediğim gibi, yaşanılabilir bir Bodrum için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu