EğitimGündemManşet

MİLLİ EĞİTİMDEN ÖNEMLİ KONFERANS

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Maltepe Üniversitesi SOYAÇ – Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde 02 – 04 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Marma Otel’de ”Erken Okul Terkinin Önlenmesine Yönelik Eğitim Politikaları ve Uygulamaları Uluslararası Konferansı” gerçekleştirilmiştir.

Konferansa okul terkinin önlenmesi için pedagojik yöntemler ve diğer çözüm yolları konusunda fikir paylaşımında bulunmak ve bilgi edinmek üzere öğretmenler, araştırmacılar, doktora öğrencileri, psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyologlar, eğitim bakanlıkları temsilcileri ve sosyal çalışmacılar katılım sağlamışlardır.

Konferansa 14 ülkeden 41 farklı şehirden 250’den fazla kişi katılmış olup; konferans süresince 2 genel oturum, 7 eş zamanlı oturum, 6 atölye çalışması, 1 öğretmen paneli, 4 poster sunum gerçekleştirilmiştir.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu