GündemHayatManşet

TEŞEKKÜRLER MUĞLA POLİSİ…

Muğla Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim ve öğrenimlerini sürdürmekte olan yüreği büyük çocuklar kendileri için Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Özel Eğitim Uygulama Merkezi  İdarecileri tarafından yapılan sürpriz ile büyük coşku yaşarlarken, polis amcalarına teşekkür etmeyi de unutmadılar.

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıl dönümü  ülkemiz genelinde olduğu gibi Muğla İlimiz ve İlçelerinde de gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Söz konusu etkinliklerden birisi, belki de en coşkulusu Muğla Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleştirildi. Polislik mesleğini tanımak istediklerini, polis araçlarını görmek istediklerini dile getiren yüreği büyük çocukların bu isteklerine eğitim merkezi idarecileri ve Muğla İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri kayıtsız kalmadılar. Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın talimatı ile yüreği büyük çocuklara özel bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte ilk olarak Muğla İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli polisler, polis otoları, polis minibüsleri ve polis motosikletleri ile beraber Muğla Özel Eğitim Uygulama Merkezine giderek ziyarette bulundular. Ziyarette Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve eşi Aysun Çetinkaya da katılırlarken; İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karar, Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ve  Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Hüseyin Başkan da hazır bulundular.

Polis araçlarını yakından inceleyen yüreği büyük çocukların sorularını  polis amcaları özenle cevapladırırken, çocuklara kırmızı karanfiller takdim edilip  bol bol hatıra fotoğrafları çekildi. Polis amca ve polis ablalarla beraber çocuklar Türk Bayraklı balonları gökyüzüne bırakırken, gökyüzündeki balonlar yüzlerce metre uzaktan göründü. Ardından da çocuklar polis abla ve polis amcalarının refakatinde polis araçlarına bindirilerek konvoy halinde şehir turuna çıkıldı. Bir ara Muğla İl Emniyet Müdürlüğü önünden geçen konvoyda bulunan çocukları Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya eşi ile birlikte selamladı. Etkinliğe katılan çocukların yan ısıra polislerin de son derece mutlu oldukları gözlenirken, çocuklar polis amca ve polis ablalarına teşekkür etmeyi de unutmadılar.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu