GündemManşetTurizm

ULUSOY VEDA TOPLANTISI İÇİN BODRUM’DAYDI

TÜRSAB-BodrumBodrum’da  üyeleri ile buluşan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Zeytin Dalı Harekatının turizmi etkilemeyeceğini söyledi.

24 Şubat günü gerçekleştirilecek TÜRSAB Kongresi öncesi Bodrum’a gelen Başaran Ulusoy, seyahat acentaları sahipleri ile bir araya geldi.

Bodrum Marina Yat Clupta gerçekleşen toplantıya TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ev sahipliği yaptı. Çok sayıda Birlik üyesinin katıldığı toplantıda konuşan Başaran Ulusoy, TÜRSAB’ın başkanlık seçimlerinden dolayı çok yıpratıldığını ve kendisine yapılan haksızlıklara değindi. Başkanlığa aday olmayacağına bir kez daha yineleyen Ulusoy üyeleri duyarlı olmaya davet etti.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı ve 2018 turizmi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Zeytin Dalı Hareketanın turizme her hangi bir olumsuzluğunun olmayacağını belirten Ulusoy şunları söyledi:

“Aşağıdaki hadisenin erken biteceğini umut ediyorum. Mehmetçiğimiz orada, onlar orada bizim için mücadele ediyorlar. Onlara vazifelerinde başarılar diliyorum. Hepsinin sağ geri dönmesini arzu ediyorum. Artık ateş çemberi etrafından olan Türkiye’nin komşularının dert değil zevk görmesi lazım ve çekmeyeceğiz yani güvenliğimiz için oradayız ve bugün Reyhanlı’ya atılan Kilise atılan roketlerin, bombaların acısını yaşıyoruz. Türkiye bunu hak etmiyor, müttefiklerimizde adam gibi hareket etsin.”

Önümüzdeki turizm sezonundan Ortadoğu ülkelerinden Türkiye’ye bir turist akını yaşanmasının beklendiğini ifade eden Başaran Ulusoy, “Ortadoğu’dan gelenlerin girebileceği en rahat ülke Türkiye, yaşam bakımından, aile yapıları bakımından, dini mekanlar bakımından, inançları bakımından Türkiye. Türkiye bu avantajı iyi kullanmalı yani Ortadoğu’dan Bodrum’a, Marmaris’e Fethiye’ye dolayısıyla Dalaman’a direkt uçakların yapılması, charterların yapılması hatta ve hatta tarifelerinin konulması lazım.” dedi.

Ulusoy son olarak, 2018 sezonun 2015’i yakalayacağını ifade ederek şunları söyledi:

“Allah bize bir zeval vermezse, Allah bir dert vermezse, olumsuz bir hadise olmazsa Türkiye 2015’i yakalamak için bir gayret sarf edecektir. 2018’den umutluyum.”

 

 

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu