GündemManşet

RUS KONSOLOSTAN ZİYARET

VLK_01Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Muğla’ya gelen Rusya’nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Muğla Valisi Esengül Civelek’i ziyaret etti.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette Başkonsolos Oleg Rogoza görev alanının Antalya ve Muğla illerini kapsadığını belirterek, Muğla’da olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Daha önce Muğla’ya geldiğini belirten Başkonsolos Rogoza Bodrum ve Marmaris’te temaslarda bulunduğunu, Muğla’nın doğal güzellikleri ve tarihi değerleri açısından benzersiz bir yer olduğunu söyledi.

Vali Esengül Civelek ise Muğla’nın yeryüzü cenneti olarak adlandırıldığını belirterek, Muğla’nın her yönüyle değişime, gelişime, yeniliklere açık, doğal güzellikleri ile eşsiz ve görülmeye değer bir kent olduğunu belirtti.

Vali Civelek, “Her ne kadar Muğla’mız bir turizm kenti olarak bilinse de tarımda da güçlü ve yüksek potansiyele sahip bir kent. Tarımsal ürün çeşitliliğimiz ve tarımsal ürün çeşitliliğimizde üretim miktarımız oldukça yüksek. Diğer yandan da madencilik sektörü ve “Muğla Beyazı” adını verdiğimiz mermerin kalitesiyle mermercilik sektöründe üretimi ve ihracatı hızla ilerleyen bir kent” dedi.

 

Bu tür ziyaretlerin iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağladığını belirten Vali Civelek, “Muğla olarak Rusya’dan gelen konuklarımızın tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri konusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu