GündemManşet

BAŞKAN KOCADON ÇALIŞAN GAZETECİLERİ UNUTMADI

baskan kocadon calisan gazetecileri unutmadi (6)Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği davette Bodrum’daki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü özel etkinliği, bu yıl Başkan Mehmet Kocadon’un Turizm Fuarı nedeniyle yurt dışında olması nedeniyle 17 Ocak’ta yapıldı.

Bodrum Belediye AŞ Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Başkan Yardımcıları Kemal Orman, Taner Uslu ve İsmail Atındağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Basın Yayın ve Medya Tasarım Birimi Sorumlusu Fikret Hıdır, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli ile Bodrum’daki yerel – ulusal medya ve basın mensupları katıldı.  Bodrum’da çalışan basın ve medya mensuplarının katıldığı etkinlikte Başkan Kocadon, kendileriyle tek tek tokalaşarak sohbet etti.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Medya Tasarım Birimi Sorumlusu Fikret Hıdır, günün anlam ve önemini ifade ettiği konuşmasında, “Bu sene biraz geç kaldık. Her sene 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde sizlerle, dostlarımızla bir arada olmaya çalışıyoruz. Gazeteciliğin nereye gitmesi nereye ulaşması gerektiğini anlamamız açısından çok önemli bir gün 10 Ocak.” dedi ve ardından sözü, Bodrum’un duayen gazetecilerinden diyerek takdim ettiği Zeki Özkeskin’e bıraktı.

Basın mensuplarının sorularını bu güne kadar hiç yanıtsız bırakmadığı için Başkan Kocadon’a özellikle teşekkür eden Zeki Özkeskin,  “Değerli arkadaşlar, 1980’li yıllarda benden daha eski olan, basının içinde, Bodrum’da görev almış Güngör abimizden sonra sürekli olarak bu işi yıllardır tek başıma yaptım. Daha sonra Yaşar kardeşimle birlikte sürdürdüğümüz camiamız, bugün böyle güzel bir topluluk haline geldi. Sektörün, camiamızın ne kadar önemli olduğunu bir defa daha vurgulamak istiyorum. Bir sürü yasal zorlukla, yaşam zorluklarıyla mücadele ediliyor. Ümit ediyorum ki bu zorluklar, önümüzdeki yıllarda geçecektir ve yeni nesil gazeteci kardeşlerimiz bizim yaşadığımız zorlukları yaşamayacaklardır ileride diye düşünüyorum. Ve Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon, bir başkan olarak yıllardır, 19 yıldır hiçbir zaman sorularımızı yanıtsız bırakmadı. Her zaman basını takdir etti. Bu nedenle bizlerle birlikte olduğu ve değer verdiği için gerçekten kendisine içtenlikle teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Öncelikle herkese tekrar hoş geldiniz diyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Değerli basın demek istemiyorum. Değerli dostlar demek istiyorum. Kiminizle beraber büyüdük, kiminizle beraber yaşlanıyoruz. Şu anda bakıyorum ki, gerçekten basının bu güzide, Bodrum’a gönül vermiş fertleri olarak hepiniz dinamik, dinç bir şekilde mücadele etmeye devam ediyorsunuz. Tabi ben sizin içinizden biri oldum artık. 19 yıl, dile kolay. Hayatta sevilmek kadar güzel bir şey yok. Basın tarafından seviliyorsunuz, muhalefet tarafından seviliyorsunuz hatta seçim atmosferinde size küfür edenler bile sizi sevmeye başlıyor. Bunun tek nedeni içimizdeki hoş görüyü, insana olan saygıyı eksik etmemek. Sizlerle uzun süredir beraber çalışıyoruz. Kapıma ne zaman gelseniz, sorduğunuz sorulara cevap aldınız. Yolda gördünüz ve röportaj yaptınız. Elimden geldiği kadar Bodrum’la ilgili haberleri, bütün dünyanın duyabilmesi için anında sizlerle hep beraber oldum. Önemli olan hep beraber, birlik beraberlik içinde Bodrumumuzu bir yerlere getirmek. Şu an siz değerli arkadaşlarımla bir arada olmaktan o kadar mutluyum ki…

Bodrum gerçekten arkadaşlar, dünyanın gündemine oturmuş bir yer. Dünyanın birçok isim yapmış popüler olmuş yatırımcısından şahsiyetine kadar hepsinin Bodrum’da olduğunu biliyor ve bunu siz değerli basınla beraber yaşıyoruz. Hatta sizin yaptığınız haberler, bu isimleri bütün dünyaya duyuruyor. 10 Ocak, çalışan gazetecilerimizin günü olarak geçiyor. Gönül ister ki herkes çalışmaya devam etsin gönül ister ki emekli gazeteci arkadaşımız olmasın gönül ister ki tutuklu ve hapiste gözaltında olan arkadaşımız olmasın. İşin özeti arkadaşlar, emekli gazeteci yoktur hapis gazeteci yoktur. Sadece kendimizi kandırırız. O kalem kağıt olduğu müddetçe dünyadan onu eksik edemediğin müddetçe sadece kendimizi kandırırız. Hiçbir düşünce hiçbir yazı bir şeylerin arkasına hapis edilemez. Eninde sonunda yazar, çizer ve söyler. Ben sizlerle olmaktan son derece mutluyum. Ne zaman kapımı çalsanız ya da ne zaman iyi veya kötü bir haber yapsanız sizlere karşı sevgimde ya da saygımda herhangi bir eksiklik olmadı. Hep iyi miydim ben? Hep iyi haber mi yaptınız? Hayır. Zaman geldi çok kötü haberler de çıktı. Eğer bir yanlışımız varsa, bu yanlışı sizler ulusa duyuruyorsanız ve olumlu yönde eleştiri yapıyorsanız; biz de kendimize tabi, bir çeki düzen vermek zorunda kalıyoruz.

Sizler olduğunuz müddetçe, haber alma özgürlüğü engellenmediği müddetçe, yazabildiğiniz sürece bilin ki arkadaşlar; bu ülke, demokrasiye çok daha kısa bir süreçte geçecektir. Korkmayın arkadaşlar! Yazın yazabildiğiniz kadar. Beni bugün bütün Türkiye tanıyorsa altında yatan en büyük neden sizlersiniz ve tabi büyük Bodrum ismi. Türkiye ve dünyaya mal olmuş Bodrum ismi ve sizlerin yaptığı haberlerle ben şu anda, Türkiye’de en fazla bilinen belediye başkanlarından bir tanesiyim. Sizlerle bu akşam geç de olsa yeniden bir araya gelebildik. Geç olma nedenini de biliyorsunuz: Uzun yıllar sonra bizler, OHAL’den dolayı yurtdışına çıkarken içişleri Bakanlığımızdan izin almak durumundayız. Ve Hollanda’daki Utrecht Fuarına da bu izin çıktı. 09-14 arasındaydı fuar. Onun için Fikret’e dedim ki: ‘Fikret, geldikten sonra yapalım’  Onun için bu yemek biraz geç kaldı. Hatta Muğla’mızdan bazı köşe yazarı olan arkadaşlar yazmış, ‘Bodrum Belediye Başkanı niçin bu yemeği yapmadı acaba onun da hevesi kalmadı mı?’ diye. Arkadaşlar, Bodrumlular ve Bodrum’a gönül verenler, Bodrum’da yaşayanlar mücadele etme ruhundan asla vazgeçmezler. Bizim için bir hedef varsa kulaklarımızı tıkarız, o hedefe doğru yürürüz. Yenilgiler ancak pes edince gelir. Bizde pes etme ruhu yok, mücadeleye devam. Ara sıra ayağı taşa takılıp yerlerde emeklemek yenilgi sayılmaz. Çünkü yenilgiler pes edince gelir. Öyle bir ruh da bizde olmadığına göre şunu söylemek istiyorum sadece: Bodrum’da olmadığım için bu yemek bugüne kaldı. Bunun dışında, mücadelemizden hedefimizden asla vazgeçmiş değiliz. Bizim için Bodrum aşkı Muğla aşkı her zaman devam ediyor. Bizim için önemli olan halkımıza hizmettir, onlarla birlikte gönül birliği içerisinde yaşamaktır. Bizim hiç kimseyle derdimiz yoktur ama bizimle derdi olanları da kucaklamaya hazırız. Çünkü biz sevginin, hoşgörünün, medeniyetin bütünleştiği, isminin ‘Bodrum’ olduğu bir yerde yaşayan insanlarız. Bizim sadece bir tek hedefimiz vardır: insanlar mutlu yaşasın, mutlu olsun, hoşgörüleri yüksek olsun. Hatta yılbaşı mesajımda da söyledim: Bodrum’un hoşgörüsü ve sevgisi, bütün dünyaya yayılsın. En büyük hedefim bu, dedim. Aynı hedefler doğrultusunda yürümemize devam ediyoruz. Sizlerle yürümekten, sizlerle adım atmaktan son derece mutluyum. Ben tabi ki burada beraber büyüdüğümüz, beraber yaşlandığımız arkadaşlardan söz ederken üstüne alınmasın bazı arkadaşlar. Çünkü hala Yaşar kardeşim, şampiyonluklar getirmeye devam ediyor. Bu çok güzel bir şey. Yani hala kendimize dikkat ediyoruz. İçimizdeki yaşam sevinci, hiçbir zaman bitmez. Bitirmeye çalışanlar da sadece kendini kandırırlar. Hepinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü canı gönülden kutluyorum. Sizinle olmaktan son derece mutluyum. Allah daha nice 19 yıllar beraber olmamızı nasip etsin. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız”

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu