GündemManşetSiyaset

CHP’Lİ ALDAN’A ÖZTÜRK’TEN SERT TEPKİ

NİHAT ÖZTÜRK TBMMCHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’ın vatanı için 15 Temmuz’da FETÖ’cü kalleşlere direnen vatandaşlara açık açık hakaret etmesine AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, sert tepki gösterdi.

Milletvekili Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“696 sayılı kararname üzerinden 15 Temmuz gazilerine ve şehitlerine saldıranlar,  Bu KHK darbelere ve darbeci FETÖ’cü hainlerle mücadele edenler için hukuki bir korunmadır, bundan neden ve niçin rahatsız olunur anlamam. Daha ileri gidip 15 Temmuz şehit ve gazilerine hakaret eden, ağza alınmayacak cümleler kuran siyasetçileri kınıyorum.

15 Temmuz’da darbeyi Marmaris’te izleyen, bizlere bırakın yardımı tek bir telefon bile etmeyenler 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişimine kontrollü darbe diyenlerin, bizim gibi o gece demokrasiyi ve Cumhuriyeti korumak için Sokağa çıkanları tankların önüne kendini atanları ,tankları elleri ile durduranları anlayamazlar.

696 sayılı KHK’nın 121. maddesiyle ilgili, “Metin çok açık. Bu düzenleme sadece 15 Temmuz darbe girişimini engellemek için yapılan fiili adımlara ilişkindir

Darbe gecesi darbenin engellenmesine destek olan resmi görevliler için bu düzenleme vardı. Şimdi siviller için de bu yapıldı. Aynı soruyu soruyoruz, altı ay önce FETÖ’nün açıkladığı belgeleri altı ay sonra açıklayan CHP, neden aylar önce çıkan bu KHK’nin resmi görevliler için olan bölümünü eleştirmedi de sadece siviller için verilen bu meşruiyet hakkını, kanun önünde eşitlik hakkını eleştiri konusu yaptı. Yapılan iş hukuki bir meseledir. Yapılan iş zaten Ceza Kanunumuzun 25. maddesinde ifade edilen meşru müdafaa, zorunlu savunma hakkını veren bir şeydir. Tankı durduran yiğide dava mı açacağız?” Bunu mu istiyorsunuz. 15 Temmuz Şehit ve Gazilerine yapılan hakareti kınıyorum.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu