GündemManşetSpor

BODRUN ULTRA MARATONDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

BodRUNBodrum Belediyesi’nin destekleri ve Çağdaş Global ana sponsorluğunda  bu yıl ikincisi düzenlenen  “bodRUN Ultra Maratonu”, sona erdi.

BodRUN Ultra Maraton, 12 ülkeden 900’e yakın yetişkin ile 50 civarı çeşitli yaş gruplarından çocuğun katılımıyla gerçekleşti.

Bodrum Belediye Meydanı’ndan verilen start ile 100, 50, 23, 10 km’lik dört farklı parkurda koşulan bodRUN Ultra Maratonu’nun 100 km’lik etabı cumayı cumartesiye bağlayan gece 00.30’da, 50 km’lik etabı saat 07.00’de, 23 ve 10 km’lik etapları ise saat 10.30’da başladı. Ayrıca maratonda çocuklara atletizmi sevdirmek amacıyla saat 09.30’da kısa mesafeli bir koşu düzenlendi.

23 ve 10 km’lik etapların startını Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon verdi.

Start öncesi yarışmacılara başarılar dileyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum. Spora verdiğiniz katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyor, sizden sonra gelecek nesillere örnek olduğunuz için hepinizi en candan sevgilerle kutluyorum. İyi ki varsınız spor dostları, iyi yarışlar.” dedi.

Zorlu bir parkurda gerçekleştirilen Ultra Maraton sonunda 100 kilometrelik parkuru erkeklerde  50 yaş üstü kategoride yarışan Mustafa Kızıltaş  13:39:30 lık sürede tamamlayarak birinci oldu

40 – 49 yaş kategorisinde yarışan Hakan Kerimoğlu 13:39:30 süre ile ikinci, 30- 39 yaş kategorisinde yarışan Mustafa Poyraz 13:43:52 lık sürede üçüncü olarak tamamladı.

Kadın Genel listesinde 100 kilometrede yarışan Sevil Toker de 16:37:50 lik derece ile Kadınlar kategorisinde birinci oldu.

Bodrum Belediyesi Trafo Sanat Galerisinde düzenlenen törende dereceye giren sporcuların ödülleri verildi. Ödül töreni sonunda organizasyon firması tarafından etkinlik için gösterdiği kolaylık ve destekleri nedeniyle Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a da bir teşekkür plaketi verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu