GündemKültür SanatManşet

SANAT GÜNEŞİNİN EVİNDE TADİLAT…

zeki müren eviTürk Sanat Müziğinin güçlü sesi olan ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’in Bodrum’da müzeye dönüştürülen evi bakım ve onarıma giriyor.

1996 yılında vefat eden Zeki Müren’in müzeye çevrilen evi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bakım ve onarım çalışması yapılacak. 1977 yılında satın aldığı evinde son zamanlarını geçiren Zeki Müren’in yaşadığı ev ölümünden sonra müzeye çevrildi. En ünlü kostümlerinin, takılarının, meşhur gözlüklerinin, plaklarının ve kullandığı birçok eşyanın sergilendiği  Zeki Müren Sanat Müzesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı kolları sıvadı. İlk günkü gibi korunana evin içerisinde ise Zeki Müren’in yatak odası, oturma odası, misafir odası ve çalışma odası da bulunuyor.

Kumbahçe Mahallesinde bulunan evin bahçesinde ise kullandığı araması ve büyük bir büstü bulunuyor. Eski halini koruyacak şeklide bakım ve onarımı yapılacak Zeki Müren Sanat Müzesinin yakın bir zamanda tadilatına başlanacağı da öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu