GündemManşet

MUĞLA’DA DÖNÜŞÜMLE ULAŞIM RAHAT

Muğla'da Dönüşümle Ulaşım Rahat (6)Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başarı ödüllü ‘Ulaşımda Dönüşüm’ projesiyle Muğla’da ulaşım daha da rahat hale geldi.

Vatandaşların daha konforlu, ekonomik ve kamu hizmeti odaklı kurumsal anlayış ile yönetilen toplu taşıma sistemi için araçların özel halk otobüsüne dönüşümünü 2015 yılında başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ulaşımda Dönüşüm projesi kapsamında 2 yılda il genelinde yüzde 93’lük orana ulaştı.

Engelli rampalı, klimalı, kamera kayıt sistemli, çevre dostu motora sahip son teknoloji ürünü araçların Muğla’ya  kazandırılmasıyla ulaşımda kalite artarken, ücretsiz seyahat hakkı olan 65 yaş üstü, engelli, şehit yakını, gazi ve diğer vatandaşlar özel halk otobüsüne dönüşen yeni hatlardan rahat bir şekilde faydalanabiliyor.

2015 yılında başlayan ve Kasım ayı itibariyle yüzde 93’lük orana ulaşan dönüşüme il genelinde 2012 taşımacı 1202 adet araç ile katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım hizmetlerini insan odaklı ve çevreye duyarlı olarak düzenlemek, kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı amaç edinerek başlattığı Ulaşımda Dönüşüm Projesi dünyanın önde gelen ulaşım kongrelerinden olan Transist Ulaşım Kongresinde birincilik ödülü kazandı.

Şehir hayatını kolaylaştıran yenilikler içermesi, şehir ekonomisine olumlu etki etmesi, çevreyle dost bir ulaşım sistemi oluşturulmasına katkı sağlaması, yenilik içermesi gibi kriterleri karşılaması nedeniyle birincilik alan proje, bir çok büyükşehir belediyesi tarafından da model olarak alınıyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kuruldukları günden itibaren Muğla genelinde birçok hizmeti hayata geçirdiklerini, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak, estetik ve değer katacak hizmetlerin devam etmesi için çalıştıklarını belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Halkımızın ulaşım hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanması, şoför esnafımızın da bu sektörden ekmeğini kazanması gerekiyor. Ulaşımda dönüşüm hizmetimizle vatandaşlarımızın son teknoloji, çevreci, engelli rampalı, güvenlikli araçlarla hizmet almasını amaçlıyor, aynı zamanda kanunen ücretsiz seyahat hakkı olan vatandaşlarımızın bu haklarından yararlanmalarını sağlıyoruz. Ulaşımda Dönüşüme başlarken şoför esnafımız ve kooperatiflerimizin fikirlerini alıp, birlikte hareket ederek projeyi hayata geçirdik. Başarılı olmamızdaki en büyük sebeplerden birisi de budur. Muğla’ya da bu hizmet çok yakışıyor. Muğla’da belli bir disiplin, belli bir kural içerisinde halkımıza hizmet verirken esnafımız da yolcularımız da bu durumdan memnun. Birlik ve beraberlik içerisinde birbirimizi anlamaya çalışarak sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu