EkonomiGündemManşetTurizm

HAVALİMANI GELECEK SEZON TURİZMİNE HAZIRLANIYOR

DHMİ Milas Bodrum HavalimanıMilas Ticaret ve Sanayi Odasının ziyaret ettiği DHMİ Milas Bodrum Havalimanı yetkilileri gelecek turizm sezonunun Milas ve Bodrum yöresi için çok iyi geçeceğini belirterek artacak uçak trafiğine yönelik şimdiden hazırlıklara başladıklarını ifade ettiler.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen, Başmüdür Yardımcısı Hasan Tosun’a bir nezaket ziyaretinde bulunarak Milas Bodrum Havalimanından başta balık olmak üzere Milas ürünlerinin ihracatını sağlayacak bir düzenleme yapılması gerektiğini  ifade ettiler. MİTSO kayıtlarına göre Milas’ın 2016 yılında yaklaşık 60 ülkeye 38 bin 501 ton balık ihraç ettiğini belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, havalimanından Milas ürünlerinin ihracını kolaylaştıracak düzenlemenin yapılması halinde balık ihracatının daha da artacağını ifade ederek “Milas’tan havayolu ile yapılacak taze balık ihracatı yöremize döviz girdisini daha arttıracaktır” dedi.

Öte yandan MİTSO yöneticileri Milas Bodrum Havalimanı’nın yöre turizmine olan etkileri hakkında da bilgi edinmek üzere DHMİ Milas Bodrum Havalimanı Başmüdür Yardımcısı Hasan Tosun’a çeşitli sorular yönelttiler. MİTSO yöneticilerinin sorularını yanıtlayan Hasan Tosun, gelecek yıl için havalimanına inecek uçak sayısında artış beklediklerini ifade ederek artacak uçak trafiğini karşılayabilmek için çalışmalara şimdiden başladıklarını ifade etti. Hasan Tosun, gelecek sezon için  özellikle İngiliz turist sayısında çok büyük artışlar beklediklerini belirterek “Biz de tüm hazırlıklarımızı şimdiden başlattık ve artacak turist sayısına göre altyapı hazırlıklarını sürdürüyoruz. Uçak pistlerinin yenilenmesi, uçak park alanının arttırılması ve helikopter pisti yapılması gibi çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu