GündemManşet

BAŞKAN KOCADON MUHTARLARLA BULUŞTU

muhtarlar toplantisi (3)Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı, Herodot Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başta olmak üzere Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Altındağ, Taner Uslu, Kemal Orman ve Turgay Kaya, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, Bodrum Yarımadası’nda görev yapan mahalle muhtarları ile Bodrum Belediyesi Birim Müdürleri katıldı.

Yaklaşık 1.5 saat süren toplantıda 2017 yaz sezonunda sunulan hizmetler değerlendirilerek bölgelerdeki yarım kalan ya da tamamlanan çalışmalar ile asfalt çalışmaları gibi pek çok konu gündeme getirildi, fikir alışverişinde bulunuldu. Muhtarlar, göstermiş oldukları destek ve çeşitli yardımlardan dolayı Bodrum Belediyesi personeline ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür etti.

“Bodrum’un gayrimenkulleri üzerinde müthiş bir talep var”

Geçen turizm sezonunun değerlendirmesiyle başlayan toplantıda konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi:

“Uzun bir süredir ayrı kaldık. Tabii bu ayrı kalmanın sebebi yaz sezonunun başlamasıydı. Türkiye geneline baktığımızda hiç merak etmeyin en iyi turizmi yine Bodrum yaptı. Özellikle Anadolu halkının bize müthiş bir destek verdiğini hep beraber görüyoruz. Avrupalı turist de sadece Bodrum’da vardı. Hem Türkiye genelinde olsun hem yurtdışında olsun tek başımıza Bodrum olarak yaptığımız mücadelenin biraz da olsun faydalarını bu sezon görebildik. En son bir deprem yaşadık. Bu depremden sonra Bodrum’un gayrimenkulleri üzerinde müthiş bir talep oldu. Şimdi benim sizden de ricam, vatandaşımıza söyleyin mülklerini satmasınlar. O kadar kıymetleniyor ki. Bodrum şu anda önümüzdeki 50 yıl içinde Türkiye’nin en büyük mücevheri. Keyfe keder hiç kimse mülkünü satmasın arkadaşlar. Çünkü 1 saat sonra geri alamazsınız. Bodrum bu kadar biliniyor bu kadar tanınıyor ve bu kadar talep var. Şu anda açık ve net olarak şunu söyleyebilirim ki; Bodrum, Muğla bölgesinin bir umudu. Bir çok ilçeden vatandaşlarımız, belediye başkanı arkadaşlarımız yardım istiyor. Biz elimizden geldiği kadar bunları yapmaya da çalışıyoruz ama bizim için tabii ki öncelik sırası Bodrum.”

“Problemin değil, hep çözümün bir parçası olacağız”

Yaz boyunca yarımadadaki muhtarlardan gelen bir çok talebi yerine getirdiklerini belirten Başkan Kocadon sözlerine şöyle devam etti:

“Şimdi şöyle genel bir değerlendirme yaptığımızda bu yaz boyunca da muhtarlarımızın bir çok taleplerini yerine getirebildik. Tabii ki eksiklerimiz yok mu, var. Eğer öküzün altında buzağı aramak gibi bir derdimiz varsa her zaman buluruz arkadaşlar. Türkiye genelindeki en fazla dosyası olan belediye başkanı benim. Niye? Çünkü neden arıyorlar. Neden bulmak çok kolay, yeter ki istesinler. Ama biz problemin bir parçası değiliz, hep çözümün bir parçası olacağız. Talepleriniz oluyor, elimizden ne geliyorsa hızlı bir şekilde bunları da yerine getirmeye çalışacağız. Yine bildiğiniz gibi büyükşehir uygulamalarıyla mal paylaşımında olsun hizmet konusunda olsun bazı sıkıntıları hep beraber yaşıyoruz. Bodrum Belediyesi, çok büyük borçlarla devraldığı belediyelerle ilgili en ufak bir konuşma bile yapmadı. Bakın bugün borçlarımız ödüyoruz, hizmet vermeye devam ediyoruz. Ama dediğim gibi çok büyükmüş gibi gözükse de gelirleri az olan bir belediyeyiz. Bugüne kadar bürokratlarımızın olsun çalışanlarımızın olsun maaşını eksiksiz ödeyebildik. Bundan sonra ne yaparız, bakacağız. Önümüzde hep beraber çalışabileceğimiz dolu dolu bir yılımız var. Bu bir yıl içinde Bodrum Belediyesi olarak sizlerin yanında olmaya söz veriyorum arkadaşlar. Ben Ankara’dan dün akşam döndüm. Tabii Ankara’da rüzgârlar farklı esiyor, sert esiyor. Ama bizim Bodrum’umuzda güneş her zaman var pırıl pırıl. Ne sert rüzgârlar olur ne de bulanık havalarımız olur. Çünkü biz net insanlarız, sözümüz bir, hep beraber aynı yönde de yürümeye devam ediyoruz. Ardımıza bakmak gereksinimi bile hissetmiyoruz. Onun için ben sizlerle olmaktan bürokratlarımla olmaktan son derece mutluyum.”

Daha sonra muhtarlara söz veren Başkan Mehmet Kocadon onların isteklerini dinledi ve bu istekleri yerine getirmeleri için de birim müdürlerine talimat verdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu