GündemKültür SanatManşet

KONSERE İLGİ YOĞUNDU…

Bodrum’da “Ensemble Mendelssohn”Karya Kültür ve Sanat (KARSANAT), Derneği’nin organizasyonuyla Bodrum’da “Ensemble Mendelssohn” isimli grup Bodrum’da konser verdi.

2002’de dünyanın önde gelen müzik okullarından yüksek derecelerle mezun olmuş Belçikalı müzisyenler tarafından kurulan “Ensemble Mendelssohn” Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Kemanda Daniel Rubinstein ve Sophie Ackermann, viyolada Vincent Hepp, Raphael Aubry ve çelloda Catherine Lebrun’dan oluşan grup, çaldıkları eserlerle Bodrumlu sanatseverlere güzel bir akşam yaşattılar.

Grubun faaliyetleri arasında en önemli yeri, oda müziği çalışmaları alıyor. Aralarında eş zamanlı olarak büyük senfoni orkestralarının grup şefleri ya da Belçika’nın önde gelen konservatauarlarında öğretim görevlilerinin bulunduğu Ensemble Mendelssohn, Avrupa’da prestijli konser salonlarında ve festivallerde çalarken, Brezilya, İsrail, Güney Kore, Japonya, Türkiye ve Amerika gibi ülkelerde de konserler veriyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu