GündemKültür SanatManşet

ZEKİ MÜREN BODRUM’DA ANILDI

Bodrum-Zeki Müren-Emel SayınTürkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren ölümünün 21. yılında Muğla’nın Bodrum İlçesinde çeşitli etkinliklerle anıldı.

Zeki Müren için gündüz saatlerinde Bodrum’da yaşadığı evinde Mevlit okutuldu. Gece ise Kalede Emel Sayın konser verdi.

Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi Sanat güneşi Zeki Müren için ilk olarak Bodrum’da yaşadığı ve daha sonra müzeye dönüştürülen evinde Kuran’ı Kerim okundu dualar edildi.

Müren’in kişisel eşyalarının sergilendiği evi adeta ziyaretçi akınına uğradı. Çevre illerden gelen ziyaretçilerle birlikte dolup taşan müze evde gerçekleştirilen Mevlit programları sanatçının hayranlarına duygu dolu anlar yaşattı.

Mevlit programı sonrasında Zeki Müren’in evini gezen ziyaretçiler bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler.

Akşam saatlerinde Zeki Müren anısına düzenlenen, Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen konserde ise Emel Sayın sahne aldı. ‘‘Zeki Müren Bodrum’da Alkışlarla Yaşıyor” adlı konsere Zeki Müren hayranları yoğun ilgi gösterdi.

Osmantan Erkır’ın sunuculuğunda düzenlenen konser Zeki Müren’in ömrünün son yıllarında yaşadığı Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde büyük izdiham yaşandı. Konseri izlemeye girmeyen bazı vatandaşlar tepki gösteri. Ücretsiz olarak organize edilen ancak bilet alınarak girileceği konser öncesi açıklanmasına rağmen bilet alamayan çok sayıda vatandaş büyük ilgi gösterdi. Bodrum Belediye Meydanına kurulan dev ekran ile konser canlı olarak yayınlandı.

Konseri Muğla Valisi Sevengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı yöneticilerinin yanı sıra eski bakanlardan İmren Aykut unda yer aldığı yaklaşık bin 500 kişi Kuzey Hendeğinde izleyebildi.

İki bölüm halinde düzenlenen konserden zaman zaman Zeki Zeki Müren in eski kayıtları dev ekranda yayınlanırken Emel Sayın da sahne söylediği şarkıları ile sanatseverlere müzik dolu bir gece yaşattı.

Konser arasında sahnede düzenlenen bir tören ile TEV, Mehmetçik Vakfı yöneticileri, Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Emel Sayın’ın birer teşekkür plaketi ve çiçek verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu