EğitimGündemManşet

OKUL ÖNCESİ MÜFREDAT EĞİTİMİ

IMG_5336Milli Eğitim Bakanlığı  yeni eğitim öğretim yılı öncesi, bu sene uygulanacak yeni müfredatı anlatmak için öğretmenlere eğitim veriyor.

Türkiye’de son günlerde tartışma konusu olan yeni müfredat 2017 – 2018 Eğitim – Öğretim Yılı öncesi öğretmenlere anlatılıyor. Bodrum’da da 15 gün boyunca sürecek seminerde yaklaşık bin 500 öğretmen yeni müfredat konusunda bilgilendirilecek.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin sabah saatlerinde Bodrum Özel Marmara Koleji’nde düzenlenen seminere katıldı. Seminer öncesi Kent Haber’e konuşan Geçin, 2017 – 2018 Eğitim – Öğretim Yılının herkese hayırlı olması dileyerek şu bilgileri verdi:

“Bakanlığımız uzun soluklu bir çalışmayı bitirmiş durumda. Müfredatlarda yenilikçi bir anlayışla 52 programda değişikliğe gidildi, yenilendi, sadeleştirildi. Değerlerle birlikte zenginleştirilen bir program oldu.  Bu programların tanıtımını biz seminer döneminde bütün öğretmenlerimize, yerelde velilerimize, STK’larımıza duyurusunu yapacağız. 15 günlük seminer döneminde Bodrum’daki bin 500 öğretmenimiz bilgilendirilecek. Bu yenilenen müfredatımız 1’inci, 5’inci ve 9’uncu sınıflarda uygulanacak. Bu yıl Aralık ayına kadar izleme ve değerlendirmeler devam edecek. 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda da bütün seviyedeki sınıflarımızda uygulanmış olacak.”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kürsüye gelen Bodrum Marmara Koleji Kurucu Temsilcisi Oya Sakız, “Bilgi paylaşıldıkça artıyor. Bugünkü toplantımızın amacı bilgilendirme, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize en üst düzeyde katkı sağlamak amacı ile buradayız” diye konuştu.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in de öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmanın ardından formatör öğretmenler yeni müfredat hakkında öğretmenlere bilgiler verdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu