GündemManşetSpor

BODRUMLU KARATECİLER OLİMPİYAT YOLUNDA

kayra-umut-bodrumİstanbul’da yapılan, 23 ilden toplam 299 sporcunun mücadele ettiği Dünya Kupası’nda ülkemizi temsil edecek olan sporcuların belirlendiği milli takım seçmelerini kazanan Bodrum Belediyesi Bodrumspor Karate Takımı sporcuları Kayra Sezgin ve Umut Altıntaş 1-2 temmuz tarihlerinde Hırvatistan da yapılacak olan Gençler Dünya Kupasına katılacaklar.

2018 yılında Arjantin’de düzenlenecek olan Gençlik Olimpiyatları için Türkiye Karate Federasyonu tarafından İstanbul’da  düzenlenen sporcu belirleme müsabakalarında dereceye giren Kayra ve Umut , milli takım teknik kurulu tarafından yapılan seçmeler sonucunda olimpiyatlar için ilk adımı atmış oldular.

Sporcuların antrenörü aynı zamanda Bodrum Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Fatih Uzunlulu ” Dünya kupasına katılacak olan sporcularım Kayra ve Umut ile ne kadar gurur duysak azdır , katılacakları Dünya Kupası sonucun da alacakları başarı ile 2020 yılın da Japonya da yapılacak olan olimpiyatlar öncesinde 2018 yılın da Arjantin de yapılacak olan Gençlik Olimpiyatların da ülkemizi temsil etme hakkı kazanacaklar,hedeflerimiz her geçen gün büyüyor ,  Dünya Şampiyonlukların dan sonra artık hedefimiz Bodrum’dan Olimpiyat şampiyonluğu kazanacak sporcular yetiştirmek ” dedi.

Başarılı sporcular Kayra Sezgin ve Umut Altıntaş Dünya Kupasın da başarılı olmak için ellimiz den gelenin en iyisini yaparak Olimpiyatlar dada Bodrum ‘u ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz , hedeflerimiz büyük bunları gerçekleştirmek için okulların tatil olması ile birlikte tüm gayretimizle  ,bütün arkadaşlarımız tatil yaparken  bizler ise antrenörümüz Fatih Uzunlulu yönetimin de haftanın 6 günü 3 saat antrenman yaparak Dünya Kupasına hazırlandık , antrenörümüze , ailelerimize ve bizlere destek olan herkese teşekkür ederiz” dediler.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu