GündemKültür SanatManşet

KARYA ÇİÇEKLERİNDEN BİR BAŞARI DAHA

BSN_48516Muğla Valisi Amir Çiçek, Menteşe Spor Salonunda düzenlenen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasına katıldı.

Düzenlenen Şampiyonaya Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu ile çok sayıda sporcu ailesi katıldı.

Konuşmasında Türkiye Şampiyonluk müsabakasına gelen İlleri tek tek selamlayarak başlayan Vali Çiçek, “Halaylarımız, türkülerimiz, renklerimiz, yemeklerimiz, sanatımız ne kadar değişik olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde hepsi birdir ve bütündür. Çocuklarımız İllerinde ve bölgelerinde başarılı olarak burada Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanmışlardır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Geleneksel Düzenlemeli dal kategorisinde Türkiye Şampiyonu 90.77 puanla Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Spor Kulübü, İkinci 90.11 puanla İzmir BORDER Gençlik Spor Kulübü ve üçüncü 89.21 puanla Antalya Yörem Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü oldu.

Birinci olan takıma Madalya ve Kupasını Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı H. Gürhan Ozanoğlu verdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu