ÇevreGündemManşet

BODRUM YAZA RENGARENK GİRİYOR

Bodrum yaza rengarenk giriyor (1)Bodrum Belediyesi ekipleri, yaklaşan yaz ayları öncesi yarımada genelinde gerçekleştirdikleri çevre düzenleme, peyzaj ve budama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor, mis kokulu rengarenk çiçekler dikerek Bodrum’u yaza hazırlıyor.

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında, yaz sezonu boyunca Bodrum genelindeki yeşillik alanlar, sahil ve parklar, mevsimlik bitkiler dikilerek güzelleştiriliyor. Bodrum’un iklim kuşağına uyumlu nitelikteki ateş çiçeği, kadife çiçeği, rozet çiçeği, begonvil ve sardunya çiçeklerini toprakla buluşturan ekipler, tüm yarımadayı renklendiriyor. Budama çalışmaları da yaparak ağaç ve bitkilerin bakımlarını gerçekleştiriyor.

Özellikle yaz sezonu boyunca yerli yabancı turistlerle daha da kalabalıklaşan Bodrum’un çok daha güzel bir görünüme kavuşması için yürütülen çalışmaların hızla devam ettiği ve yeşil alanların korunarak bakım çalışmalarının da ara ara yapılacağı belirtildi.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu